W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

„Jest zima, to musi być zimno” – twierdzi klasyk Bareja, a któremu klasykowi wierzyć patrząc na to, co dookoła, jak nie jemu? Pytanie retoryczne, rzecz jasna, bo my kochamy pytania retoryczne. A czy retoryka, erystyka i temu podobne klasyczne chwyty sprawdzają się w obecnej rzeczywistości? Wierzymy, być może naiwnie, że tak.

Ale wracając do zimy – nie oszczędzamy Was, bo to i poezja serwowana przez Pawła Podlipniaka wyjątkowo zimna i Jerzy Alski występuje przeciwko poetom, Marcin Kleinszmidt dość chłodno pisze o Patersonie i nawet tekst o Leśmianie (nie zapominamy, że obiecaliśmy świętowanie faktu, że nie obchodzimy w 2017 roku tego poety) zaczyna się słowami „Ślady twoje śnieg zaprószył”. Ale nie zapominamy, że człowiek (nawet ten kulturalny) potrzebuje odrobiny namiętności, więc Leszek Żuliński serwuje Malagenię, Sławomir Płatek zabiera nas na slam – czyli poetyckie zmagania, w których emocji nie brakuje a Anna Mochalska proponuje nam wręcz „Jazdę na emocjach”.

Kochajmy się więc, w tę zimną zimę, „czy platonicznie (…) czy już sypialnie” – wszak jak twierdzi Grzegorz Tomicki – „seks jest wyłącznie kwestią wyobraźni”.

Dorota Ryst

 

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY POETYCKIE "POMOST 2017"

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.