W najnowszym numerze...

Aktualności

Zapraszamy na Grochów, na II Festiwal Literacki im. Miśka z Męcińskiej. Będą spotkania, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, koncert piosenek z tekstami Edwarda Stachury, Turniej Jednego Wiersza (pula nagród 2000 zł), spacery i warsztaty literackie! Zależy nam na pokazaniu tradycji literackich dzielnicy i jej współczesnego oblicza. Turniej Jednego Wiersza im. Miśka z Męcińskiej, tak jak cały Festiwal, ma w założeniu promować pozytywny stosunek do życia, charakterystyczną dla prawobrzeżnej Warszawy swojskość oraz tolerancję. 

Wśród gości m.in. Jerzy Jachowicz, Paweł Łęczuk, Maria Maślińska, Krzysztof Mich, Anna Kalina Modrakis, Joanna Mueller, Tadeusz Nyczek, Cezary Polak, Juliusz Strachota, Piotr Szelest, Elżbieta Szymańska, Mieczysław Śmiałek, Monika Tutak -Goll, Majka Żywicka-Luckner. Szczegółowy PROGRAM

Zapraszamy na Targi Książki Nad Odrą, które odbędą się w dniach 29-30 maja 2019 r. w Kędzierzynie-Koźlu, na Placu Rady Europy, przy Urzędzie Miasta. Organizatorem Targów jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu. Stoisko Salonu Literackiego będzie można znaleźć w namiocie targowym, a 30 maja, o godzinie 14.30 pod hasłem „Nie bójmy się poezji” zaprezentują się salonowi autorzy – Anna Luberda-Kowal, Krzysztof Mich, Dorota Ryst i Izabela Wageman. 

Zapraszamy 22 maja 2019 r. (godzina 19:00) do Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) na spotkanie poświęcone krótkiemu i tragicznemu życiu i twórczości Melanii Fogelbaum, łódzkiej poetki i malarki.

W spotkaniu wezmą udział Dorota Ryst, poetka, redaktor naczelna Internetowej Gazety Kulturalnej Salon Literacki oraz Joanna Sikorzanka (wieloletnia dziennikarka Radia Łódź, zainteresowana tematyką łódzkiego getta).

Zapraszamy na rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Bez-KRESY, które odbędzie się 11 maja 2019 r. o godzinie 15:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie (ul. Kościuszki 6).

W programie spotkania:
- Podsumowanie konkursu. Rozdanie dyplomów i nagród laureatom;
- Prezentacja wierszy przez laureatów;
- Promocja tomiku, w którym zamieszczono utwory nagrodzone i wyróżnione, spotkanie z jurorami konkursu – Miłoszem Biedrzyckim, Urszulą Kopeć-Zaborniak, Sławomirem Płatkiem i Dorotą Ryst;
- Koncert Moniki Kowalczyk z Lublina – wokalistki, autorki tekstów, aktorki;
- Poczęstunek przygotowany przez cieszanowskie Niezapominajki - ich słynne pierogi przy wesołej nucie;
- Spacer po cieszanowskich zabytkach z przewodnikiem.

Zapraszamy na spotkanie: "Czy istnieje poezja kobieca?"

Wystąpią: Anna Kalina Modrakis (z tomem elektryczny pyszczek Izydy) i Anita Katarzyna Wiśniewska (z tomem oddawanie zimna)

Gospodarz wieczoru: Jan Zdzisław Brudnicki
Prowadzenie: Dorota Ryst

W programie niespodzianki, goście i na pewno coś jeszcze - przyjdźcie i przekonajcie się sami 

4 kwietnia 2019 r., godzina 18:00

Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga-Południe; Warszawa, ul. Podskarbińska 2