W najnowszym numerze...

Aktualności

Drodzy, Kochani, Wspaniali

czytelnicy i autorzy Gazety Salon Literacki oraz członkowie, współpracownicy i sympatycy Stowarzyszenia Salon Literacki, a także wszyscy, którym literatura, kultura i sztuka są bliskie – życzymy Wam spokojnych, pięknych Świąt i dobrego, twórczego Roku 2019!

 

Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada” zaprasza na 36. odsłonę OPPA – Międzynarodowego Festiwalu Bardów. Aż 9 dni trwać będzie to największe w Polsce forum pieśniarzy, którzy są zarazem autorami i kompozytorami swoich utworów. Dwudniowy konkurs, recitale zaproszonych gości, specjalny program poświęcony Jacques’owi Brelowi, tradycyjny koncert galowy „Premiery i Interpretacje” i scena offowa – to wszystko będzie można zobaczyć i usłyszeć w warszawskich ośrodkach kultury, klubach i w studiu radiowym od 17 do 25 listopada.

Zapraszamy na spotkanie z Anitą Katarzyną Wiśniewską i jej debiutanckim tomikiem Oddawanie zimna. Książka ukazała się w maju tego roku nakładem Stowarzyszenia Salon Literacki. Jak napisał w recenzji Leszek Żuliński: „Mamy ważny debiut. (…) Te wiersze płoną introwertycznym ogniem. Fundamentalna ich mądrość i wartość polega na tym, że wszystko, co w tych wierszach istotne, jest egzystencjalne. Lata i epoki mijają, słowa czasem brzmią inaczej, ale sedno pozostaje bez zmian. I tym sednem autorka otwiera sobie drogę do literatury”.

Rozmowę z poetką poprowadzą Dorota Ryst i Sławomir Płatek.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Miejskiej w Bytowie (Bytów, ul. Zamkowa 2), 5 października 2018 r. (piątek), o godzinie 17.00.

Zapraszamy na podwójną promocję nowych książek Salonu Literackiego! 6 października zaprezentujemy w Miastku Almanach Warsztatowy Pomost 2018 zawierający wiersze powstałe na warsztatach, które odbyły się na początku maja tego roku na terenie Gminy Miastko i debiutancki tomik Anity Katarzyny Wiśniewskiej Oddawanie zimna - książka ukazała się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miastko i Powiatu Bytowskiego.

Zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” w Miastku, ul. Dworcowa 29, 6 października, godzina 16:00.

Zapraszamy na OTWARTĄ ZĄBKOWSKĄ – na warszawskiej Pradze będzie się działo przez całe lato. A już 8 lipca dwa akcenty salonowe. O 13.00 Dorota Ryst poprowadzi Spacer Literacki „Z Portu Praskiego na Pragę II” – będą mroczne historie kryminalne i płomienne romanse, opowiemy o pisarzach dobrze znanych i tych całkiem zapomnianych, zacytujemy książki sprzed wieków i te najnowsze – początek na rogu ulic Okrzei i Sierakowskiego. A o 14.30 początek warsztatów poetyckich w „Łysym Pingwinie” (ul. Ząbkowska 11). Razem ze Sławomirem Płatkiem uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie „Czy w poezji można pisać całym zdaniem?” – chętni proszeni są o zgłoszenie mailowe: .