W najnowszym numerze...

Aktualności

Zapraszamy na spotkanie: "Czy istnieje poezja kobieca?"

Wystąpią: Anna Kalina Modrakis (z tomem elektryczny pyszczek Izydy) i Anita Katarzyna Wiśniewska (z tomem oddawanie zimna)

Gospodarz wieczoru: Jan Zdzisław Brudnicki
Prowadzenie: Dorota Ryst

W programie niespodzianki, goście i na pewno coś jeszcze - przyjdźcie i przekonajcie się sami 

4 kwietnia 2019 r., godzina 18:00

Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga-Południe; Warszawa, ul. Podskarbińska 2

 

Przypominamy, że do końca lutego można nadsyłać wiersze na II Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Bez-KRESY". Mile widziana tematyka kresowa, czekamy po prostu na na ciekawe wiersze. Aby wziąć udział do 28 lutego 2019 r. należy wysłać zestaw 3 niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach wierszy, opatrzonych godłem (pseudonimem), w 4 kopiach
Adres:
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie
ul. Kościuszki 6
37-611 Cieszanów
(z dopiskiem: Konkurs Poetycki „Bez-KRESY”)
REGULAMIN

Nowy rok, nowe miejsce, nowe wiersze… Zapraszamy na pierwsze spotkanie w nowym cyklu „Poezja w Dzikich Polach”. Dorota Ryst i Joanna Pucis postarają się rozgrzać was w styczniowy niedzielny wieczór poetyckim dialogiem. Mamy nadzieję, że na zakończenie atmosferę podgrzeje jeszcze bardziej Turniej Jednego Wiersza z nagrodą od właścicieli Restauracji Dzikie Pola.

Bądźcie z nami! Zapraszamy 27 stycznia 2019 r. (niedziela), godzina 18.00. do Restauracji Dzikie Pola, ul. Obywatelska 1/9U (wejście od ul. Świerszcza), dojazd autobusem 127 (z Centrum do pętli Nowe Włochy) lub pociągiem KM do stacji Warszawa Ursus Północny.

Drodzy, Kochani, Wspaniali

czytelnicy i autorzy Gazety Salon Literacki oraz członkowie, współpracownicy i sympatycy Stowarzyszenia Salon Literacki, a także wszyscy, którym literatura, kultura i sztuka są bliskie – życzymy Wam spokojnych, pięknych Świąt i dobrego, twórczego Roku 2019!

 

Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada” zaprasza na 36. odsłonę OPPA – Międzynarodowego Festiwalu Bardów. Aż 9 dni trwać będzie to największe w Polsce forum pieśniarzy, którzy są zarazem autorami i kompozytorami swoich utworów. Dwudniowy konkurs, recitale zaproszonych gości, specjalny program poświęcony Jacques’owi Brelowi, tradycyjny koncert galowy „Premiery i Interpretacje” i scena offowa – to wszystko będzie można zobaczyć i usłyszeć w warszawskich ośrodkach kultury, klubach i w studiu radiowym od 17 do 25 listopada.