W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Aktualności

Życzymy Wam najpiękniejszych Świąt i dobrego, twórczego kolejnego Roku!

Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Bez-KRESY”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Cieszanowie i Stowarzyszenie Salon Literacki we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Cieszanowie. Do 20 lutego 2020 r. można przesyłać zestawy składające się z 3 wierszy. Tematyka utworów dowolna, jednak wyjątkowo mile widziane będą teksty nawiązujące do szeroko pojętej tematyki polskich Kresów i pogranicza wschodniego. Szczegóły w REGULAMINIE.

 

Zapraszamy na oficjalną warszawską premierę nowego tomiku wydanego w Serii Wydawniczej Salonu Literackiego „raport z zimnego kraju”. Jego autorka, Dorota Ryst, od urodzenia związana jest z Saską Kępą, więc trudno wyobrazić sobie lepsze miejsc dla tego wydarzenia niż Klubokawiarnia Kicia Kocia. Rozmowę z poetką poprowadzi Cezary Polak.
Zapraszamy w środę 27 listopada, godzina 19:00, Warszawa, al. Stanów Zjednoczonych 68

Zapraszamy na 37. Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2019

PROGRAM

16.11.2019 (sobota)
DOM KULTURY ŚRÓDMIEŚCIE, ul. Smolna 9, godz. 16:00
PÓŁFINAŁ KONKURSU OPPA 2019
Każdy z uczestników wykonuje dwa utwory z własnym tekstem i własną muzyką. Prezentacje ocenia Rada Artystyczna OPPA w składzie: Piotr Bakal (przewodniczący), Stanisław Klawe, Andrzej Ozga, Sławomir Wolski i Jerzy Mamcarz, kwalifikując najlepszych do Wielkiego Finału. Prowadzenie Jacek Gutry.
Wstęp wolny

17.11.2019 (niedziela)
DOM KULTURY ŚRÓDMIEŚCIE, ul. Smolna 9, godz. 15:00
WIELKI FINAŁ OPPA 2019
Każdy z finalistów wykonuje dwa utwory. Prezentacje ocenia Jury OPPA, które wyłania „Złotą Piątkę” laureatów. Po przerwie śpiewa DOROTA „SOWA” KUZIELA - laureatka Grand Prix im. Jonasza Kofty OPPA 2018. Następnie tegoroczni laureaci wykonują po trzy utwory - różne od wcześniej prezentowanych. Po drugiej przerwie Jury OPPA ogłasza pełny werdykt oraz zdobywcę Grand Prix im. Jonasza Kofty. Skład Jury: Ewa Paczoska - przewodnicząca, Jaga Koftowa, Grażyna Orlińska, Piotr Bakal, Krzysztof Dzikowski, Andrzej Garczarek. Prowadzenie Jacek Gutry.
Wstęp wolny

Piątek, 25.10
Miejsce: Cafe Szafa, Gdańsk, ul. Podmurze 2
 
18:00 – Otwarcie festiwalu
18:05 – Spotkanie autorskie ze Szczepanem Kopytem (Poznań), prowadzenie – dr Krzysztof Hoffmann (Poznań)
19:00 – Spotkanie autorskie z Dorotą Ryst (Warszawa), prowadzenie – Marcin Jurzysta (Toruń)
20:00 – Spotkanie z Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim (Warszawa)
21:00 – Jam, otwarty mikrofon poetycki, koncerty wykonawców:
– 3.Piętro
 
Sobota, 26.10
Miejsce: Pub LOFT, Gdańsk, ul. Młyńska 15