Praski Slalom Poetycki
Witryna Internetowej Gazety Kulturalnej „Salon Literacki”

Michał Cichy w Long Barze

     Opublikowano dnia czw ,22/06/2017 autor: Praski Slalom Poetycki

Za nami ostatnie przedwakacyjne spotkanie slalomowe. Wieczór wypełniony prozą Michała Cichego był magiczny. Wędrując razem z Autorem przez ulice miasta uczyliśmy się patrzenia, słuchania, uwagi i otwartości na świat. Żałujcie wy wszyscy, których tam nie było.

W Turnieju nie było tym razem przegranych – nasz Gość uznał, że wszyscy uczestnicy zasługują na wyróżnienie i własne honorarium przeznaczył na dodatkowe nagrody, a o każdym wierszu powiedział kilka słów.

Zdjęcia A.T. Curkowski


Czytaj dalej »

Spotkanie z Michałem Cichym – 22 czerwca 2017

     Opublikowano dnia pt ,09/06/2017 autor: Praski Slalom Poetycki

Zapraszamy na nietypowe spotkanie w ramach Praskiego Slalomu Poetyckiego. 22 czerwca w Long Barze (Wileńska 23) będziemy gościć Michała Cichego. Autora książek z pogranicza prozy i poezji – „Zawsze jest dzisiaj” (2014) i „Pozwól rzece płynąć” (2017). Jak sam mówi o sobie, jest „jedynym mieszkańcem Warszawy, który się nie spieszy”.

Tradycyjnie zapraszamy do udziału w Turnieju Jednego Wiersza – właściciele LongBaru fundują nagrodę, a Stowarzyszenie Salon Literacki wyróżnienia!


Czytaj dalej »

Tomasz Dalasiński w Long Barze

     Opublikowano dnia czw ,25/05/2017 autor: Praski Slalom Poetycki

Powróciliśmy na Pragę! Pierwsze spotkanie w Long Barze za nami. Rozmawialiśmy z Tomaszem Dalasińskim o poezji, szczególnie wiele miejsca poświęcając językowi – zagadnieniu bardzo istotnemu dla tego autora. Poza wierszami z tomu Copyright zabrzmiały również nowe utwory.
Turniej jednego wiersza wygrała Anita Katarzyna Wiśniewska, a wyróżnienia otrzymały Joanna Kessler i Anna Maria Wierzchucka.

Zdjęcia: Krzysztof Mich i Dorota Ryst


Czytaj dalej »

Spotkanie z Tomaszem Dalasińskim – 25 maja 2017

     Opublikowano dnia czw ,27/04/2017 autor: Praski Slalom Poetycki

Jak obiecywaliśmy, wracamy na Pragę! Na dobry początek gość z Torunia – Tomasz Dalasiński. W roku 2016 wydał tomik Copyright i o nim przede wszystkim będziemy rozmawiać. Ale nie tylko.
Zapraszamy!
Nie zapomnijcie o wierszach na Turniej

Zapraszamy do Long Baru na ul. Wileńską 23 (róg Zaokopowej) w czwartek, 25 maja, o godzinie 19.00.

Czytaj dalej »

Maraton Poezji Przeróżnej na Ząbkowskiej, 6 sierpnia 2016

     Opublikowano dnia nie ,31/07/2016 autor: Praski Slalom Poetycki

Slalom ma wakacyjną przerwę, ale my nie możemy żyć bez poezji. Zapraszamy na Maraton Poezji Przeróżnej – otwarte dla wszystkich święto poezji i słowa mówionego w Ogrodzie Ząbkowska.

W programie imprezy będzie miejsce na wiersze podane w sposób klasyczny i niekonwencjonalny, konkurs na wiersz o warszawskiej Pradze (z nagrodą finansową) i poetyckie after party, które poprowadzi najstarsza didżejka w Polsce – DJ Wika.

W trakcie wieczoru będą do kupienia książki poetyckie autorów obecnych na spotkaniu.

Czytaj dalej »

Małgorzata Skwarek-Gałęska w „To się wytnie”

     Opublikowano dnia śr ,22/06/2016 autor: Praski Slalom Poetycki

Kolejny sezon slalomowy zakończyliśmy spotkaniem z łódzką poetką Małgorzatą Skwarek-Gałęską. Gdzieś między piłkarskimi emocjami dobrze było porozmawiać o poezji i życiu literackim. Turniej jednego wiersza wygrała Anita Katarzyna Wiśniewska, a wyróżnienia otrzymali Bogusław Olczak i Jarosław Dłużniewski.

Dziękujemy za ten rok! Wkrótce zaprosimy Was na kolejną imprezę na Pradze, a po wakacjach wracamy ze Slalomem.

Czytaj dalej »

Spotkanie z Małgorzatą Skwarek-Gałęską

     Opublikowano dnia wt ,07/06/2016 autor: Praski Slalom Poetycki

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Praskiego Slalomu Poetyckiego. W gościnnych progach „To się wytnie” spotkamy się z Małgorzatą Skwarek-Gałęską, poetką i animatorką kultury z Łodzi.

Spotkanie poprowadzi Dorota Ryst

Na zakończenie, jak zwykle, Turniej Jednego Wiersza z nagrodą od Szefa „To się wytnie” – zabierzcie wiersze na turniej!

Czytaj dalej »

Sonety (i nie tylko) w To się wytnie

     Opublikowano dnia śr ,25/05/2016 autor: Praski Slalom Poetycki

To musiało być piękne spotkanie – przyjechały do nas trzy znakomite poetki. Z Izabelą Fietkiewicz-Paszek, Teresą Rudowicz i Aleksandrą Słowik rozmawiałyśmy głównie o książce „Sonet. Spętanie”, o tym co dają, a co zabierają rygory formy, ale też o wielu innych sprawach. W turnieju zwyciężył Marcin Królikowski. A my przedstawiamy Państwu, za zgodą Autora, limeryk Stałego Klienta „To się wytnie”, który powstał w trakcie spotkania.

Raz poeta – na Pradze – rzekł dobitnie:
Niech poezja na Pradze nam kwitnie.
A co – ktoś zapytał – jak te wiersze to lipa?
To Praga – odrzekł szybko – to się wytnie.

Zdjęcia Maciek Kamiński

IMG_6519a

IMG_6517a
Czytaj dalej »

Kobiety i sonety, czyli Fietkiewicz-Paszek, Rudowicz i Słowik w To się wytnie

     Opublikowano dnia wt ,17/05/2016 autor: Praski Slalom Poetycki

Zapraszamy na nietypowe spotkanie slalomowe. 24 maja (wtorek) o godzinie 19.00. w „To się wytnie” będziemy gościć aż trzy znakomite poetki – Izabelę Fietkiewicz-Paszek, Teresę Rudowicz i Aleksandrę Słowik. Będziemy rozmawiać głównie o sonetach tych autorek, zamieszczonych w książce „Sonet. Spętanie”
Spotkanie poprowadzi Dorota Ryst
Po spotkaniu tradycyjnie Turniej Jednego Wiersza (z nagrodą od szefa „To się wytnie”)
Przybywajcie!

plakat-sonety

Jarosław Trześniewski-Kwiecień w To się wytnie

     Opublikowano dnia sob ,07/05/2016 autor: Praski Slalom Poetycki

Ładna pogoda i piątkowe rozleniwienie nie zniechęciło miłośników poezji, którzy licznie przybyli do „To się wytnie” na spotkanie z Jarkiem Trześniewskim-Kwietniem. Na pewno było warto. Poezja (prezentowana głównie przez Joannę Pucis) i opowieści samego autora (między innymi o literackich przyjaźniach z Anną Kamieńską i ks. Janem Twardowskim) na długo zostaną w pamięci obecnych.
W Turnieju jednego wiersza zwyciężyli Krzysztof Mich i Paweł Biliński, a pozostali uczestnicy (jako, że poziom był wyjątkowo wyrównany, co podkreślił nasz gość) zostali obdarowani tradycyjnymi mławskimi „Wojcieszkami”.

Zdjęcia Maciej Kamiński i Dorota Ryst

DSC_0098

DSC_0134
Czytaj dalej »