W najnowszym numerze...

×

Ostrzeżenie

JFile::read: Nie można otworzyć pliku: http://spacery.salonliteracki.pl/wydarzenia/feed/.
×

Wiadomość

Failed loading XML...
Salon Literacki na Święcie Saskiej Kępy / fot. Arek Łuszczyk

No, za nami bardzo intensywny miesiąc. W maju zawsze działo się i dzieje wiele rzeczy związanych z książką. Dla nas początek maja to tradycyjnie warsztaty w okolicach Miastka. W tym roku już siódme i ta siódemka okazała się naprawdę szczęśliwa.

Po raz drugi włączyliśmy się w Święto Saskiej Kępy z akcją „Poczytaj mi sąsiedzie” – czytaliśmy poezję w bibliotece na Meksykańskiej. Dołączyli do nas stali bywalcy, ale i sporo zupełnie nowych osób – to cieszy szczególnie.

Silna reprezentacja Salonu wzięła udział w jednym z najlepszych festiwali poezji w Polsce, czyli w lubelskim Mieście Poezji (relacja w następnym numerze). Również w krakowskim Festiwalu Miłosza maczał palce „nasz człowiek”, czyli Robert Kania – był jednym z organizatorów towarzyszącej mu Międzynarodowej Konferencji Haiku. Oprócz tego normalne spotkania autorskie – slalomowe i nie tylko. A przed nami kolejny miesiąc, w którym będzie się działo – przede wszystkim cieszy nas wyprawa do Kutna na Festiwal Złoty Środek Poezji, gdzie m.in. podsumowany zostanie Konkurs Literacki na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2014, w którym z czterech zgłoszonych przez nas książek nagrodzono dwie, a trzecią nominowano. I jeszcze jedno – zarówno te nagrodzone w Kutnie, jak i pozostałe wydane przez nas tomiki będziecie mogli poczytać w Parku w Wilanowie – po raz drugi bierzemy udział w akcji „Parkuj z książką” – zapraszamy.

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.