W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Podobno „nieważne co mówią, byleby mówili”… Tylko czy aby na pewno? A jeśli nawet tak, to czy wszystko jedno również co czytają, ważne, żeby czytali? Dużo ostatnio mówi się i pisze o „pop-poezji”. I zdania, jak wszystko w tym pięknym kraju, są podzielone. U nas też – warto chociażby sprawdzić co o tym pisze Alski, co Kleinszmidt, a co Płatek. A przy okazji przypominamy lekturę obowiązkową o kiczu.

Szczęśliwie na „pop-poezji” świat się nie kończy, a dla nas nawet na dobre nie zaczyna. My proponujemy, jak zwykle, solidną porcję poezji – polskiej, amerykańskiej, ukraińskiej. Do tego haiku – również po Śląsku! Z Jakubem Sajkowskim nadal zwiedzamy Chiny, z Jowitą Opyd zastanawiamy się nad wyższością rosyjskiego baletu nad… sprawdźcie najlepiej sami. I nie zapomnijcie, że nasze znakomite recenzentki czytają dla was najnowsze tomiki poetyckie. W tym numerze witamy nowego redaktora działu „Do zobaczenia” – Olgerda Dziechciarza. Co poza tym? Wiosna idzie. I tego się trzymajmy.

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.