W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Podobno „Wszystko zmierza ku lepszemu” – tak przynajmniej twierdzi Anita Katarzyna Wiśniewska w swojej recenzji… Pisząc to nie mam wprawdzie tej słodkiej pewności, ale jak mawiała z kolei Scarlett O’Hara w Przeminęło z wiatrem: „Pomyślę o tym jutro”. Póki co, mamy kolejny numer, a w nim dużo do czytania.

Jako że marzec, to jeden z trudnych miesięcy w polskiej historii, Paweł Podlipniak prezentuje poezję Anny Frajlich, która wprawdzie nie wyjechała w 1968 roku, tylko rok później, ale przyczyna była ta sama – antysemicka nagonka. Alski snuje rozważania o tym, kto właściwie rządzi w powieści – autor, czy bohater, Kleinszmidt składa pewne deklaracje, a Żuliński zaprasza nas „do wód” – przecież po wiośnie nieuchronnie nadejdzie lato i wakacje. A jak wakacje, to może warto zobaczyć kolejne muzeum literackie? Tylko do miejsca, o którym jest mowa w tej książce nigdy się nie wybierajcie. Za to pomyślcie o Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena – to już za chwilę. I bądźcie z nami, również na spotkaniach, spacerach i w każdych innych okolicznościach.

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.