W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Wrzesień w tym roku nas rozpieszcza, przynajmniej jeśli chodzi o pogodę. Nieźle jest też z wydarzeniami kulturalnymi – tradycyjnie początek jesieni to czas, w którym dzieje się dużo, każdy znajdzie coś dla siebie. My, jak co roku, szykujemy się do promocji Almanachu Warsztatowego Pomost 2018 w Miastku, tym razem połączonej z prezentacją debiutanckiego tomiku Anity Katarzyny Wiśniewskiej Oddawanie zimna, który ukazał się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miastko i Powiatu Bytowskiego.

Co we wrześniowym numerze? Alski pisze o tym jak się ma Awicenna do Derridy i Kubusia Puchatka (używając przy tym „brzydkich” wyrazów signifiant i signifié). W dziale muzycznym o Chopinie wykonywanym na instrumentach tradycyjnych, w teatralnym o retransmisji spektaklu Dziwny przypadek psa nocną porą. Olgerd Dziechciarz prezentuje tym razem malarstwo hiperrealistyczne, Leszek Żuliński wspomina, Podlipniak, Solarz i Kania prezentują znakomitą poezję (Janusz Solarz wyjątkowo aż trzy autorki), a nasze recenzentki piszą o nowych książkach. Ale jest to numer, w którym są też dwa bardzo smutne teksty – żegnamy Andrzeja Mrokowskiego, a Marcin Kleinszmidt pisze o odejściu przyjaciela.

A poza tym „jesień idzie, będzie jeszcze trudniej”. A może nie? Może to będzie wyjątkowo piękna jesień, a po niej nastąpi najpiękniejsza z dotychczasowych zim? I tego właśnie Wam życzę. A, jeszcze jedno - zapraszam na nasz profil na Instagramie, nie tylko tych, którzy lubią obrazki. 

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.