W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...
fot. Arek Łuszczyk

Ach, te wakacje… Człowiekowi wydaje się przez chwilę, że nic nie musi, może czytać tylko te książki, na które ma akurat ochotę, rozleniwia się. No i gna człowieka gdzieś w dal. Nas tym razem poniosło na wschód – do Azji.

Wprawdzie tej tematyki od pewnego czasu u nas nie brakuje, ale w tym numerze jest jej jeszcze ciut więcej. Poza pojawiającymi się od roku felietonami Jakuba Sajkowskiego o Chinach, tym razem prezentujemy też jego „chińskie” wiersze. Poza comiesięczną porcją haikutekst krytyczny Anny Mochalskiej poświęcony temu zagadnieniu. Nasi autorzy wspominają też swoje podróże po Azji i spotkania z tą kulturą. Ale że nie samymi podróżami człowiek żyje, jest też trochę tekstów o innej tematyce. Czytajcie więc, odpoczywajcie, cieszcie słońcem, bo potem znów przyjdzie jesień… Ale o tym pogadamy kiedy indziej – jak mawiała Scarlett O'Hara: „Pomyślę o tym jutro”, bo przecież jakieś jutro chyba będzie. A że „jutro będzie futro”, jak mawiało się na podwórku? To dobrze, futro na zimę się przyda (byle ekologiczne).

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.