W najnowszym numerze...

fot. Arek Łuszczyk

Ach, te wakacje… Człowiekowi wydaje się przez chwilę, że nic nie musi, może czytać tylko te książki, na które ma akurat ochotę, rozleniwia się. No i gna człowieka gdzieś w dal. Nas tym razem poniosło na wschód – do Azji.

Wprawdzie tej tematyki od pewnego czasu u nas nie brakuje, ale w tym numerze jest jej jeszcze ciut więcej. Poza pojawiającymi się od roku felietonami Jakuba Sajkowskiego o Chinach, tym razem prezentujemy też jego „chińskie” wiersze. Poza comiesięczną porcją haikutekst krytyczny Anny Mochalskiej poświęcony temu zagadnieniu. Nasi autorzy wspominają też swoje podróże po Azji i spotkania z tą kulturą. Ale że nie samymi podróżami człowiek żyje, jest też trochę tekstów o innej tematyce. Czytajcie więc, odpoczywajcie, cieszcie słońcem, bo potem znów przyjdzie jesień… Ale o tym pogadamy kiedy indziej – jak mawiała Scarlett O'Hara: „Pomyślę o tym jutro”, bo przecież jakieś jutro chyba będzie. A że „jutro będzie futro”, jak mawiało się na podwórku? To dobrze, futro na zimę się przyda (byle ekologiczne).

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.