W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...
Marcin Niewirowicz

Marcin Niewirowicz urodził się 31 grudnia 1985 roku w Słubicach. Bibliotekarz. Studiował informację naukową i bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnik projektu Połów 2014 organizowanego przez Biuro Literackie. Dwukrotnie nominowany do nagrody głównej Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina [2014, 2016]. Publikował w "Poezji Dzisiaj", "Migotaniach", "Arteriach", "Ruchu Muzycznym" i "Dwutygodniku".

Fotografuje od 2007 roku. Zajmuje się głównie fotografią architektury i fotografią portretową. Ostatnio jedno z jego zdjęć pojawiło się na okładce książki "Tropizmy" Nathalie Sarraute [tłum. Szymon Źuchowski, wyd. Biuro Literackie, 2016].

Mieszka w Warszawie.

 


 

Przepalenie jest białym żarem słońca, a jego pozorny brak na fotografii nie znaczy wcale, że mniej parzy – napisał Marcin Niewirowicz w wierszu pt. #FFFFFF. I to zdanie świetnie oddaje nastrój fotografii, drugiej sfery jego artystycznej aktywności. Z pozoru opustoszałe miejsca, porzucone w dojrzewającym słońcu. Jeszcze wczoraj rozstrzygało się w nich życie, dziś nic już nie zatrzymuje światła. Fotografie Marcina Niewirowicza są pełne ciszy a mimo to, czuć w nich napięcie i ruch. Zdawać by się mogło, że opowiadają o obecności, o śladach tych, których nagle zabrakło. Jakby zamykał w kadrze moment utraty, bo przecież (jak pisał Stanisław Jerzy Lec) nic nie mija bez echa, nawet cisza.

Krzysztof Schodowski

 


 

Marcin Niewirowicz – galeria prac

 

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.