W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...
Maciej Siemoński

Maciej Siemoński – ur. 1984 r. Absolwent wydziału Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2007). Mieszka i tworzy w Gdańsku. Prace artysty obejrzeć można w trójmiejskich galeriach. Jego rysunki charakteryzują się niebywałym opanowaniem kreski. 2 razy w tygodniu odrywa się od sztalugi aby prowadzić zajęcia teatralne z grupą niepełnosprawnych intelektualnie aktorów tworzących grupę teatralną "Kworce".

„Chociaż moje prace są okraszone elementami fantastyki i surrealizmu, mówią o rzeczywistości która mnie otacza i tworzą świat który widzę właśnie w taki sposób”.

Wystawy:

2010 - Indywidualna wystawa prac pt. "Oto Patrz Fryderyku", w Filharmonii Bałtyckiej z okazji Roku Chopinowskiego

2011- udział w drugim ART FRESH FESTIVAL - hotel Sheraton, Warszawa

2013 - Wystawa prac kończąca IX Plener Malarski - organizowany przez Galerię Klucznik oraz Dom Aktora w Gdańsku

 


 

Rysunki Siemońskiego, kolegi po tuszu, mają w sobie nie tylko cechy surrealizmu czy fantastyki, ale także pierwiastek teatralny. Pobrzmiewa on nie tyle w kompozycji prac, co w ogromie detali i walorze. To właśnie skale szarości budują całą przestrzeń, nadają monochromatyczny koloryt ukazując wizje spomiędzy jawy a snu. Nagromadzone symbole nie przytłaczają a pozorny chaos jest w pełni kontrolowany. Paul Cézanne napisał, że jest coś takiego jak malarska prawda rzeczy. W rysunkach Siemońskiego prawda rzeczy objawia się w rekwizytach. To one budują świat, do którego chce się zaglądać.

Krzysztof Schodowski

 

 


 

Maciej Siemoński – galeria prac

 

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.