W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Wiosna, bociany wracają, górskie doliny już podobno pokryły się krokusami, więc i my proponujemy trochę nowości. Przede wszystkim zaczynamy nowy cykl „Drugi plan”, w którym chcemy skupić się na autorach zapomnianych, których warto przywrócić szerszemu gronu odbiorców. Ma to związek z objęciem przez nas patronatem Roku Mariana Jachimowicza, ogłoszonego przez Radę Miejską Wałbrzycha, ale będziemy starali się wyszukiwać i przypominać różnych poetów i prozaików z całej Polski.

Drugą nowalijką jest rubryka poświęcona muzyce „różnej” (dla odróżnienia od prowadzonego przez Jowitę Opyd działu muzyki klasycznej), którą debiutuje w tym miesiącu Mirosław Gabryś z Cieszyna. I opowiada o muzyce islandzkiej.

Poza tym, jak zwykle, dużo poezji, ciekawe felietony, recenzje i nawet nic (albo prawie nic) o polityce. A więc, cytując Witkacego, którego 131 urodziny niedawno obchodziliśmy – „Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!”. I tylko ten motyw z „Titanica” w naszym marcowym banerze budzi mój irracjonalny niepokój.

Dorota Ryst

 POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ BIEŻĄCEGO NUMERU

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.