W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Zapraszamy na VIII edycję warsztatów literackich „Pomost”, które odbędą się w dniach 30 kwietnia - 3 maja 2016 r. w gminie Miastko. W programie między innymi:

  • ćwiczenia praktyczne z tradycyjnych i nowoczesnych form literackich;
  • awangardowe realizacje wiersza (liberatura, poezja konkretna, etc.);
  • rozważania o „zawartości poezji w poezji”, czyli granicach między współczesną poezją a prozą;
  • prezentacja własnych tekstów, oddech, dykcja, emisja głosu;
  • jak przeprowadzić wieczór autorski;
  • rynek poetycki, interakcja z potencjalnym odbiorcą.

W tym roku warsztaty poprowadzi dr Krzysztof Hoffmann – krytyk literacki, tłumacz, pracownik Zakładu Poetyki i Krytyki Literackiej w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie prowadzi między innymi zajęcia z polskiej literatury najnowszej, współczesnego życia literackiego, poetyki oraz przedmiot Sztuka pisania: poezja (na specjalności artystyczno-literackiej). Współpraca w prowadzeniu – Dorota Ryst i Sławomir Płatek – poeci, redaktorzy Internetowej Gazety Kulturalnej „Salon Literacki”.

Poza zajęciami stricte warsztatowymi przewidziana jest wycieczka po okolicy, turniej jednego wiersza, uroczyste zakończenie z wręczeniem dyplomów uczestnictwa. Na jesieni wydany zostanie tomik powarsztatowy z najlepszymi utworami wszystkich uczestników (niewielka ilość tomików z wcześniejszych edycji jeszcze dostępna – zainteresowanych nabyciem prosimy o kontakt) i odbędzie się wieczór poetycki podsumowujący imprezę. Uczestnicy poprzednich edycji jednogłośnie byli zadowoleni.

Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla osób z niewielkim i średnim doświadczeniem literackim. Ważna uwaga – to nie jest spotkanie towarzyskie. Oczywiście, dobre towarzystwo to podstawa, ale zapraszamy do udziału tych, którzy są zainteresowani zdobyciem nowych umiejętności, są otwarci na twórcze wyzwania i są w stanie potraktować ćwiczenia warsztatowe jako nowe, cenne doświadczenie. Przed nami prawie cztery dni intensywnej pracy.

Miejsce znajduje się na środkowym Pomorzu. Tereny są ciche i czyste, w pobliżu lasy, jeziora. Bazą jest gospodarstwo agroturystyczne Przepiórcza Farma w Trzcinnie – pięknie położone nad jeziorem.

Koszt - 280 zł/os. Dla członków Stowarzyszenia Salon Literacki zniżka 30 zł. Jest to pełny koszt, tzn. obejmuje wyżywienie, pobyt (3 doby), udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. I piękny, dobrze spędzony czas w doskonałym towarzystwie.

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki

Zapisy i dodatkowe informacje –

Warsztaty są dofinansowane ze środków gminy Miastko.

 

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.