W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...
Warsztaty poetyckie Pomost

Zapraszamy na VII edycję warsztatów literackich „Pomost”, które odbędą się w dniach 1-4 maja 2015 r. w gminie Miastko. W programie między innymi:

  • ćwiczenia praktyczne z tradycyjnych i nowoczesnych form literackich;
  • natchnienie – czym jest, jak stymulować i wykorzystać;
  • gdzie jest granica między poezją a prozą i czy w ogóle jeszcze dziś ta granica istnieje;
  • prezentacja własnych tekstów, oddech, dykcja, emisja głosu;
  • jak przeprowadzić wieczór autorski;
  • rynek poetycki, interakcja z potencjalnym odbiorcą.

W tym roku warsztaty poprowadzi Wojciech Kass – poeta, krytyk literacki, dyrektor Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu. Współpraca w prowadzeniu – Dorota Ryst i Sławomir Płatek – poeci, redaktorzy Internetowej Gazety Kulturalnej „Salon Literacki”.

Poza zajęciami stricte warsztatowymi przewidziana jest wycieczka po okolicy, turniej jednego wiersza, uroczyste zakończenie z wręczeniem dyplomów uczestnictwa. Na jesieni wydany zostanie tomik powarsztatowy z najlepszymi utworami wszystkich uczestników (niewielka ilość tomików z wcześniejszych edycji jeszcze dostępna) i odbędzie się wieczór poetycki podsumowujący imprezę. Uczestnicy poprzednich edycji jednogłośnie byli zadowoleni.

Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla osób z niewielkim i średnim doświadczeniem literackim. Ważna uwaga – to nie jest spotkanie towarzyskie. Oczywiście, dobre towarzystwo to podstawa, ale zapraszamy do udziału tych, którzy są zainteresowani zdobyciem nowych umiejętności, są otwarci na twórcze wyzwania i są w stanie potraktować ćwiczenia warsztatowe jako nowe, cenne doświadczenie. Przed nami trzy i pół dnia intensywnej pracy.

Miejsce znajduje się na środkowym Pomorzu. Tereny są ciche i czyste, w pobliżu lasy, jeziora. Bazą jest gospodarstwo agroturystyczne Baśniowa Kraina w Świerznie.

Koszt – 230 zł/os. Dla członków Stowarzyszenia Salon Literacki zniżka 30 zł. Jest to pełny koszt, tzn. obejmuje wyżywienie, pobyt (3 doby), udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. I piękny, dobrze spędzony czas w doskonałym towarzystwie.

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki
Zapisy i dodatkowe informacje –
Warsztaty są dofinansowane ze środków gminy Miastko.

 

Pomost czyli warsztaty w plenerze

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.