W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Komisja konkursowa w składzie: ks. prof. dr hab. Jerzy Sikora (poeta, krytyk literacki, wykładowca na UKSW) – przewodniczący, Mirosław Słapik (poeta, prozaik, wydawca, dziennikarz) i Wiesława Czartoryska (pomysłodawczyni konkursu, wydawca), po zapoznaniu się ze zgłoszonymi utworami, wytypowała do finału 10 wierszy:

Alchemik duszy – godło „Tajga”
Déjà vu – godło „Kamena”
Jesteś taka porcelanowa… – godło „Porcelanowa”
Kto zamawiał leniwe – godło „Ladac”
Miasteczko Betsche – godło „Ravensburg”
Muszelka od Mamy – godło „Józef”
Noli me tangere – godło „Zapatrzenie”
Szczęśliwi ludzie – godło „Horyzont”
Zasypali fundamenty – godło „Lobelia dortmanna”
Życie kota – godło „Grace”

Po otwarciu kopert zawierających dane uczestników okazało się, że autorami wymienionych wierszy są kolejno: Zofia Piłasiewicz (Augustów), Marta Anna Dacko Włodarzewska (Lublin), Jadwiga Siwińska-Pacak (Warszawa), Adam Ladziński (Pułtusk), Joanna Pucis (Warszawa), Piotr Fałczyński (Ołobok), Joanna Pisarska (Białystok), Grażyna Kulesza Szypulska (Łomża), Anita Katarzyna Wiśniewska (Warszawa), Wiktoria Magdziak  (Piątnica Poduchowna).

II etap konkursu – publiczny finał – odbył się w trakcie imprezy Popołudnie poetów 24 czerwca 2017 roku. W obecności jurorów i publiczności 6 finalistów przybyłych do Biblioteki zaprezentowało swoje wiersze. Utwory czterech autorów – Marty Anny Dacko Włodarzewskiej, Piotra Fałczyńskiego, Joanny Pisarskiej i Anity Katarzyny Wiśniewskiej, którzy z różnych powodów nie przyjechali do Łomży, odczytane zostały przez pracowników Biblioteki.

Jury, po wysłuchaniu wierszy finalistów, postanowiło przyznać trzy nagrody w wysokości 1000 zł, 800 zł i 500 zł oraz jedno wyróżnienie w wysokości 300 zł.

I nagrodę (1000 zł) otrzymała Joanna Pucis z Warszawy za wiersz „Miasteczko Betsche”,
II nagrodę (800 zł) – Jadwiga Siwińska-Pacak z Warszawy za wiersz „Jesteś taka porcelanowa…”,
III nagrodę (500 zł) – Adam Ladziński z Pułtuska za wiersz „Kto zamawiał leniwe”. Fundatorem nagrody dla Adama Ladzinskiego jest Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży.
Wyróżnienie (300 zł) trafiło do Wiktorii Magdziak z Piątnicy Poduchownej za wiersz „Życie kota”.
Decyzją jury, pozostałe dwie finalistki obecne na imprezie finałowej – Grażyna Kulesza Szypulska z Łomży i Zofia Piłasiewicz z Augustowa – otrzymały po 200 zł. Wszystkie osoby zakwalifikowane do udziału w finale otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Tradycyjnie już odbyło się głosowanie publiczności. Nagrodę Publiczności (ze­sta­w książek) otrzymała Grażyna Kulesza Szypulska z Łomży za wiersz „Szczęśliwi ludzie”, na który oddano największą liczbę głosów.

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.