W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Pierwsza większa trasa promocyjna książki „W oszukiwanu snu” Izabeli Wageman odbyła się w Trójmieście, w weekend 16-18 września. Autorka została gościnnie przyjęta najpierw w kawiarni Młody Byron, prowadzonej w sopockim Dworku Sierakowskich przez poetę Patryka Dziczka (jak wspomniał gospodarz, jednocześnie zainaugurowano tym kolejny sezon artystyczny), następnie w Galerii Warzywniak (było to pierwsze spotkanie o charakterze literackim w tym miejscu, organizatorem był Andrzej Stelmasiewicz z Fundacji „Wspólnota Gdańska”). Trzecia prezentacja odbyła się w domu kultury funkcjonującym w klubie Bolek i Lolek na Przymorzu, gdzie gospodarzem był Piotr Szczepański. Oprócz znakomitych wierszy naturalnym i bardzo ciekawym punktem progaramu stawały się dyskusje o Kresach, historycznych zależnościach polsko - litewskich, nietypowych relacjach rodzinnych i narodowych. Dwa sobotnie spotkania moderował Sławomir Płatek, chociaż można było z przyjemnością zaobserwować, że goście chętnie przejmują inicjatywę.

Frekwencja dopisała, zwłaszcza, jeśli wziąć pod uwagę, że to dopiero początek sezonu i nie wszystkie miejsca złapały właściwy rytm. Jednak wszystko wskazuje na to, że goście tych spotkań chętnie przyjdą na kolejne. Okazuje się też, że Trójmiasto ma dużą i różnorodną publiczność chętną do spotkań z poetami oraz że takich przyjaznych miejsc jest dużo.

Dzięki starannemu przygotowaniu i gościnnemu przyjęciu wszystkie trzy imprezy przebiegły w dobrej atmosferze, ku zadowoleniu słuchaczy i autorki. Kto został w domu, żeby oglądać mecz siatkarski z Włochami może żałować, bo przegraliśmy, a na spotkaniach z Izabelą miód lał się na serca. Dziwne znaki na niebie i na ziemi towarzyszyły nam przez cały czas, niekiedy pojawiał się też tajemniczy Jeż z Iowa. Zjawisko zostanie zbadane dokładniej przy następnej okazji.

Tekst i zdjęcia: Sławomir Płatek

 

 

 

 

 

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.