W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

6 sierpnia 2016 r. w ramach Otwartej Ząbkowskiej odbył się Maraton Poezji Przeróżnej – niezwykły projekt artystyczny i społeczny łączący osoby o różnej wrażliwości, które pochodzą z różnych środowisk artystycznych i reprezentują różne pokolenia.

Całość odbywała się w Ogrodzie Ząbkowska. Na początku, w ramach Otwartej Sceny, zaprezentowali się poeci z różnych stron Polski – m.in. Izabela Wageman z Kędzierzyna-Koźla, Marcin Kleinszmidt z Gdańska, Kazimierz Kochański z Grójca. 

Kolejnym punktem programu były mini spotkania autorskie z poetami z różnych środowisk – wystąpili Jacek Dehnel, Szymon Żuchowski, Joanna Mueller, Teresa Radziewicz i Weronika Lewandowska. Rozmowy prowadził Paweł Łęczuk.

Rozegrano też Turniej Jednego Wiersza, w którym wzięło udział 23 autorów, nie tylko z Warszawy (WYNIKI TURNIEJU).

Imprezę zakończył Poetry Dancing - zabawowy projekt dancingowy łączący w sobie piosenki do tańca z różnych epok i stylów. Piosenki niegłupie, piosenki kiczowate i dancingowe evergreeny – wszystko to w jedynej takiej tanecznej mieszance. Od Warsa i Fogga, przez lata 60-te, 70-te, 80-te, 90-te i współczesne znane i lubiane dźwięki porywające na parkiet. Muzykę serwował DJ Ściema.

Maraton Poezji Przeróżnej zorganizowało Stowarzyszenie Salon Literacki, całość projektu koordynował Paweł Łęczuk.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku.

Dorota Ryst

 


 

Maraton Poezji Przeróżnej

Zdjęcia: Arek Łuszczyk

 

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.