W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...
Joanna Pucis - Znaki nieszczególne

Jesień tego roku obrodziła u nas tomikami. W październiku po raz pierwszy zaprezentowaliśmy debiut Urszuli Kopeć-Zaborniak Data ważności i kolejny almanach Pomost.

Niedługo premiera i cykl spotkań promocyjnych kolejnej książki, którą właśnie odebraliśmy z drukarni. Jest to nowy zbiór wierszy Joanny Pucis Znaki nieszczególne. Po raz pierwszy przedstawimy go na Festiwalu im. Wandy Karczewskiej. Kolejne spotkania z Joanną i jej wierszami już wkrótce w Gdańsku (23 listopada w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki i 24 listopada w Galerii Warzywniak) i w Warszawie (6 grudnia w kawiarni Decoteria).

Joanna Pucis debiutowała w latach studenckich spotkaniami autorskimi w krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich. Publikowała swoje utwory w prasie literackiej i almanach (m.in. Praska Przystań Słowa). Jest współzałożycielką Grupy Twórczej „OKNO” oraz Stowarzyszenia Salon Literacki. W 1999 roku wydała tom wierszy Przeciwświatło. Prezentuje swoją twórczość na wieczorach autorskich mających formę spektakli, w których słowo współgra z muzyką i obrazem. Bierze czynny udział w życiu literackim i kulturalnym Warszawy.


Nota z tomiku Znaki nieszczególne:

Urodziłam się i wciąż mieszkam w Warszawie. Patrzę po swojemu i przetwarzam po swojemu. Moja praca jest dla mnie nauką zdrowego rozsądku, a moja córka – przepustką do beztroski. Nie mam planu na życie - po prostu żyję.  Z rzeczy współczesnych najbliższa jest mi idea „slow movement”. Znaki nieszczególne to mój drugi tomik, ale dla mnie kolejny debiut.

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.