W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Zapraszamy na promocję Almanachu warsztatów literackich "Pomost 2013", które odbyły się na początku maja w Gospodarstwie Agroturystycznym Gacówka (więcej o warsztatach TUTAJ). To już piąte wydawnictwo powarsztatowe w Serii Wydawniczej Salonu Literackiego. W tomiku znalazły się wiersze 13 autorów, w tym prowadzącego warsztaty Miłosza Biedrzyckiego.

Silna grupa warsztatowa zaprezentuje wybrane wiersze, utworom towarzyszyć będzie muzyka i zdjęcia Arka Łuszczyka – zapraszamy 12 października 2013 r. o godzinie 16 do Centrum Informacji Turystycznej w Miastku, ul. Dworcowa 29

Dodatkową atrakcją będzie wystawa haig Roberta Kani (haiku) i Tomasza Budziaka (zdjęcia). Tradycyjna haiga to forma artystyczna, powstała w XVII wieku, zawierająca dwa elementy: japońskie malarstwo i poezję haiku. Poezja haiku charakteryzuje się oszczędnością w wyrażaniu emocji, estetycznym i formalnym minimalizmem. W swej tradycyjnej postaci ma 17 sylab w układzie 5-7-5, oddaje doświadczenie chwili, ma odniesienie do pory roku, do przyrody i ma charakter szkicu. Współcześnie do tworzenia haigi oprócz malarstwa są wykorzystywane grafika komputerowa oraz zdjęcia.

Wszystkie wystawiane w Miastku prace były publikowane: w internetowym kanadyjskim magazynie współczesnej i tradycyjnej haigi DailyHaiga oraz na stronach World Haiku Association – WHA Haiga Contest w wyborze dokonywanym przez japońskiego twórcę Kuniharu Shimizu. Zdjęcia zostały wykonane na 4 kontynentach: w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie i w Afryce.

Dorota Ryst

 

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.