INTERNETOWA GAZETA KULTURALNA ISSN 2083-5051

Wejście > Konkursy > Wyniki konkursów > Wyniki Konkursu „O Ludzką Twarz Człowieka”
Wyniki Konkursu „O Ludzką Twarz Człowieka” Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Ryst   
niedziela, 19 sierpnia 2012 16:50

PROTOKÓŁ POSIEDZENIA JURY XV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO „O LUDZKĄ TWARZ CZŁOWIEKA”

Dnia 07.VIII.2012 r. w Czeladzi przy ul. Ogrodowej 11a odbyło się spotkanie jury XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O ludzką twarz człowieka”. Na tegoroczną edycję konkursu nadeszło 273 zestawy wierszy, z czego 26 zestawów zostało zdyskwalifikowanych z powodów regulaminowych: autorzy nadesłali albo tylko jeden wiersz, albo zestaw w jednym egzemplarzu, albo wiersze pisane odręcznie. W sumie do konkursu zakwalifikowało się 247 zestawów wierszy: 217 zestawów w kategorii ogólnej, 26 zestawów w kategorii młodzieżowej i 4 zestawy wierszy w kategorii regionalnej.

Jury w składzie:

1. Szymon Babuchowski (Katowice) – poeta

2. ks. Wacław Buryła (Krośnice) – poeta, przewodniczący jury

3. ks. Andrzej Gruszka (Rybnik) – poeta

4. Barbara Gruszka – Zych (Czeladź) – poetka

po bardzo wnikliwym zapoznaniu się z nadesłanymi wierszami postanowiło przyznać

następujące nagrody i wyróżnienia:

 

KATEGORIA OGÓLNA – NAGRODY GŁÓWNE:

I NAGRODA: MILENA RYTELEWSKA, MYSZKÓW – godło „MARINA”

II NAGRODA: MARTA JURKOWSKA, OLKUSZ - godło „SALAMANDRA”

III NAGRODA (EX AEQUO):

PIOTR MACIERZYŃSKI, ŁÓDŹ – godło „JAN”

KATARZYNA ZYCHLA, ŻARY - godło „GDZIEŚ POMIĘDZY NIEBEM I ZIEMIĄ”

 

KATEGORIA OGÓLNA – WYRÓŻNIENIA GŁÓWNE – RÓWNORZĘDNE:

1. MARTA BEROWSKA, WARSZAWA - godło „GAŁĄZKA OLIWNA”

2. OLIWIA BETCHER, CLIFTONVILLE, WIELKA BRYTANIA – godło „KUBEK W KUBEK” – wiersze: „re: Nomada”, „fulguryt”

3. TAMARA BOŁDAK – JANOWSKA, OLSZTYN – godło „DAKTYL” – wiersze „Abba Menas”

4. DARIUSZ ECKERT, KRAKÓW – godło „OSTEN”

5. JERZY FRYCKOWSKI, DĘBNICA KASZUBSKA – godło „KRZYWAŃ”

6. LECH LAMENT, TUREK – godło „WROTA”

7. KATARZYNA MIKOŁAJCZYK, KŁOBUCK – godło „MEDICUS”

8. MAŁGORZATA STACHOWIAK – SCHREYNER, SULECHÓW – godło „SKRZYPIAK Z SZAFY” – wiersze: „Audiencja”, „Bardzo mały traktat teologiczny”

9. PIOTR STANKIEWICZ, PODKOWA LEŚNA – godło „FRANCISZEK JÓZEF” – wiersze: „19.27 do Opola”, „Batumi, ach Batumi...”

10. WOJCIECH STAŃCZAK, JÓZEFÓW – godło „FACJAT”

11. BOGUMIŁ STASZEK, TARNÓW – godło „ŁASKI PEŁNA”

 

KATEGORIA OGÓLNA – WYRÓŻNIENIA DODATKOWE, DO DRUKU – RÓWNORZĘDNE:

1. KRZYSZTOF BOJKO, GORZÓW WIELKOPOLSKI – godło „PRYMULE W KOSZYKU” – wiersz „TUTEK ZE WSCHODNIEGO”

2. MAREK CHORABIK, GDYNIA – godło „JAN JANOWICZ” – wiersz „Nieogarnione”

3. WIKTORIA DALACH, KRAKÓW – godło „FLANELOWA KOSZULA” – wiersz „obraz I”

4. ANNA DORACZYŃSKA – SZYMCZYK, WROCŁAW – godło „BOGUCHWAŁA” – wiersz „MÓJ TATA”

5. ŁUCJA DUDZIŃSKA, POZNAŃ – godło „W TRAWIE”

6. MAREK DUDZIŃSKI, RADOM – godło „NEOBREWIARZ” – wiersz „Niedokończona księga”

7. MICHAŁ WIKTOR GAJDA, WRZEŚNIA – godło „ZAWSZE NA SWOIM”

8. WITOLD KOPEĆ, WĄSOSZ – godło „IRYDION” – wiersze: „WYZNANIE”, „UŚPIENIE”

9. MARIOLA KRUSZEWSKA, MIŃSK MAZOWIECKI – godło „KWIATEK DO KOŻUCHA” – wiersz „rusałka żałobnik”

10. BOGDAN NOWICKI, ŚWIĘTOCHŁOWICE – godło „CZARNOMORSKI SEN” – wiersz *** „wnoszę sprzęty, stół, krzesła”

11. ANNA PILISZEWSKA, WIELICZKA – godło „ZŁOTE TŁO” – wiersz „chłopi – transgresja”

12. PAWEŁ PODLIPNIAK, RADOM – godło „PAN_BLEANEY” – wiersz „Coriolanus [Big Bang]”

13. SŁAWOMIR RUDNICKI, PUŁAWY – godło „SLAV” – wiersz „SCHRONIENIE”

14. ALINA RZEPECKA, BUDGOSZCZ – godło „PARASENSUS” – wiersz „16.00 (z cyklu: Godziny)”

15. GABRIELA STASZCZYK, LUSINA – godło „CÓRKA RABINA” – wiersz „Nocami”

16. ADAM SZYMURA, RUDA KOZIELSKA – godło „ERAT” – wiersze: „RAJ”, „GORYCZ”

17. MAGDA WIETESKA, WROCŁAW – godło „BURZA” – wiersz „U nas na wiosce”

18. JERZY WOLIŃSKI, WARSZAWA – godło „IKS/IGREK” – wiersz „Makatka grudniowa 1981”

19. ANDRZEJ WOŁOSEWICZ, WARSZAWA – godło „PLECAMI DO NIEBA” – wiersze: „Boże, dlaczego?’, „Norwid rozmyśla w drodze do Ameryki”

 

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA – NAGRODY GŁÓWNE:

NAGRODA I – nie przyznano

NAGRODA II – nie przyznano

NAGRODA III: ANNA ADAMOWICZ, LUBIN – godło „CRYSTAL SHIP”

 

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA – WYRÓŻNIENIE GŁÓWNE:

JOANNA KLIMCZAK, LUBLIN – godło „LETE”

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA – WYRÓŻNIENIA DODATKOWE, DO DRUKU – RÓWNORZĘDNE:

1. PAULINA BABIUCH, SOSNOWIEC – godło „BEATRYCZE – wiersz „Chłodna harmonia”

2. DARIA BEŁCH, KROSNO – godło „STOKROTKA” – wiersz „Jesień”

3. MATEUSZ MICHAŁ GĄBKA, LUBLIN – godło „MICHAŁ” – wiersz „Poezja”

4. OLAF JÓZEFOSKI, KATOWICE – godło „LELEK KOZODÓJ” – wiersz „Dzień i noc, dzień i noc”

5. ALEKSANDRA MACHŁAJ, SŁAWNO – godło „ROBAK” – wiersze: „łóżko mam za duże na ciało Chrystusa”, „Chrystusie w kącie mojego podwójnego łóżka”

6. DOMINIKA OLESZEK, PRZEMYŚL – godło „D” – wiersz „Moje lubienie do Ciebie”

7. KACPER SOBIERAJSKI, SŁUPSK – godło „DREWNIAK” – wiersz „Gdzie”

 

KATEGORIA REGIONALNA – WYRÓŻNIENIA DODATKOWE, DO DRUKU – RÓWNORZĘDNE:

1. PIOTR FAŁCZYŃSKI, OŁOBOK – godło „CZEREMCHA” – wiersz „Krzyk zza ściany”

2. ANNA RENATA KOSTECKA, PIERSTNICA – godło „CHANNAH” – wiersz „Kapliczka”