W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...
Sława Sibiga

Sława Sibiga urodziła się w Rozkoszy w powiecie chełmskim. Od 1985 roku związana z Tychami. Jest autorką pięciu książek poetyckich: Wędrując pomiędzy myślami (2008), Skrzydła (2009), Sen o Japonii. Haiku (2016), W każdym drzewie noc (2016), Zatańcz ze mną na czubkach sosen (2017) oraz współautorką sześciu antologii haiku. Jest również autorką dwóch książek dla dzieci. Jej wiersze są prezentowane w Poczcie Poetyckiej Radia Katowice prowadzonej przez red. Macieja Szczawińskiego. Jest laureatką wielu krajowych konkursów haiku oraz jurorką corocznego Ogólnopolskiego Konkursu Wakai Haiku w Tychach (od 2014). Członkini-założycielka Polskiego Stowarzyszenia Haiku.

Jej drugą pasją jest rękodzieło artystyczne. Ze zwykłej nici tworzy anioły, które biorą udział w licznych wystawach oraz akcjach charytatywnych w kraju i zagranicą.

Sława Sibiga od lat jest wierna klasycznej tematyce haiku a więc przyrodzie. Nie eksperymentuje (poza pisaniem krócej niż w 17 sylabach). Jej haiku to nie tylko obraz. Możemy tu odczuć ruch, dźwięk, a nawet poczuć zapach wiosny czy też odczuć chłód zimy. Przed jej utworami można - jak stary ogrodnik w jednym z jej haiku - zdjąć kapelusz.

Robert Kania 

 


 

z błękitu nieba
w błękit rzeki
szum wodospadu

zapach jaśminu
dziewczyna w kapeluszu
unosi woalkę

lato w górach...
chłód który wynoszę
z jaskini

upał
na progu domu resztki
cienia

mój stary dom
pierwsze płatki śniegu
spadają w ciszy

kruchy lód –
ocierają się o siebie
nasze cienie

płatki śniegu
malarz dodaje
biel do bieli

chwila wspomnień
powraca na nasz brzeg
lodowa kra

puste niebo
szukam jasnej strony
księżyca

kwitnąca wiśnia –
stary ogrodnik zdejmuje
kapelusz

krzyk dzikich gęsi...
nagle pociemniało
niebo o świcie

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.