W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Wiosna rozpędza się tak szybko, że być może w chwili, w której będziecie czytać ten tekst bardziej będzie przypominać lato, ale nic to – ważne, że wszystko rośnie i kwitnie. Kwiecień ledwie się rozpoczął, a już za chwilę zaowocuje Świętami i ani się obejrzymy będzie majówka. Wielka Majówka. Dla nas to, jak co roku, czas szczególny, warsztatowy. W pięknych okolicznościach przyrody będziemy się zmagać z poetycką treścią i formą. W kolejnym numerze zapewne opowiemy jak było.

Tymczasem jednak zapraszamy do lektury aktualnego numeru. A w nim, jak zwykle, dużo poezji, recenzje – obok poetyckich nowości omawiamy też pozycje niszowe, po które warto sięgnąć. Jerzy Alski tłumaczy dlaczego trzeba dbać o poetów, Marcin Kleinszmidt pisze o remiksie, a Leszek Żuliński o krytyce literackiej. Grzegorz Tomicki właściwie też, tylko nieco inaczej. Napisałam to zdanie i zaczęłam się zastanawiać nad jego sensem… Przecież każdy z naszych autorów pisze inaczej! I na tym to wszystko polega – żeby z tych różnorodnych głosów powstał chór. Ale chóry i muzyka to u nas specjalność Jowity Opyd. A, muszę wspomnieć jeszcze o nietypowej prezentacji plastycznej – tym razem, zamiast sylwetki współczesnego twórcy, przedstawiamy niezwykłe dzieło – opus vitae Jerzego Nowosielskiego, cerkiew w Białym Borze. Wesołych Świąt!

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.