W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Gdzieś w głowie tłucze mi się stare hasło „październik miesiącem oszczędzania”, ale dziś pewnie można by zaryzykować twierdzenie „październik miesiącem poezji”. Może tylko w maju mamy porównywalne nagromadzenie imprez poetyckich. Festiwale i festiwaliki, rozstrzygnięcia mniejszych i większych konkursów – słowem poezja w każdej gminie. Nawet jeśli czasami jest śmiesznie lub ciut straszno, to ogólnie to cieszy. Nie powiem, my też dokładamy swoja cegiełkę. 17 października promujemy w Miastku naszą najnowszą książkę, czyli almanach warsztatowy „Pomost”, a tydzień później zapraszamy do Gdańska na Festiwal „Fala poprzeczna”. Więcej o tych wydarzeniach w dziale aktualności. Czasem ktoś pyta, gdzie nas można zobaczyć na żywo – takich okazji jest sporo, a to właśnie jedne z nich. Zapraszamy.

Spotkania w „realu” to jedno, ale też, jak co miesiąc, polecamy nowy numer naszej gazety. Jak zwykle, jest dużo do czytania. Nie mogło zabraknąć tekstu o festiwalach poetyckich. Poza tym Grzegorz Tomicki pisze o tym, co można czytać (i pisać) po trzydziestce, a Leszek Żuliński wyciąga nas na plotki o poetkach. Wyjątkowo dużo jest o muzyce, ale też październik hojnie obdarzył nas kompozytorami, a do tego rozpoczyna się Festiwal Chopinowski. Poza tym, oczywiście, dużo poezji, recenzje, prezentacja malarstwa Katarzyny Tchórz i ciekawy tekst o „ciele książki”. Co jeszcze? Sprawdźcie sami, zapraszamy.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.