W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...
Do roboty!

Podobno siódemka jest wyjątkowo szczęśliwa. A jaki jest nasz numer siódmy? Można by rzec, że zupełnie zwyczajny, bo nie ma żadnej rewolucji. Po prostu dobre teksty. Nasi felietoniści niezmiennie w znakomitej formie. Czesław Markiewicz pisze o zmierzchu antologii, Sławomir Płatek o roli „ogonków” w języku, a Grzegorz Tomicki od spotkania klasowego po latach gładko przechodzi do dialektyki. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wyglądało życie studenckie na przełomie lat 60. i 70. poczytajcie Leszka Żulińskiego, a jak historia świata wg. Franciszki i Stefana Themersonów i Bertranda Russella, zajrzyjcie koniecznie do artykułu Maliny Barcikowskiej. Dużą dawkę poezji, jak zwykle, serwują Paweł Podlipniak, Janusz Radwański i Tomasz Mielcarek (w tym miesiącu m.in. Anna Maria Wierzchucka, której debiutancki tomik recenzowaliśmy w poprzednim numerze). Do tego muzyka, plastyka, kolejne muzeum literackie, no i wyjątkowo dużo recenzji, bo aż cztery.

Z tym wszystkim wchodzimy w nowy rok szkolny. A że wakacje, nawet te studenckie, nieuchronnie zmierzają do końca, ożywią się niewątpliwie rubryki „aktualności” i „konkursy”, a i w dziale „slalomowym” możecie liczyć na większy ruch. No to proszę pakować tornistry i szykować się do zajęć z „przysposobienia do życia w kulturze”.

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.