W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Lato trwa... Jeździmy, zwiedzamy, odpoczywamy. Wreszcie też można wygospodarować więcej czasu na kino i na muzykę. Dlatego w najnowszym numerze szczególnie polecamy przegląd tegorocznych premier filmowych i muzyczny kalejdoskop.

Tych, których wakacyjne ścieżki prowadzą nad morze zachęcamy do odwiedzenia Izby Pamięci Wincentego Pola w Gdańsku Sobieszewie. A tych, którzy zawitają do Warszawy zapraszamy na wystawę „Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie”. Jak zwykle dużo miejsca zajmuje u nas literatura. Nie brakuje poezji – tej ze wschodu, z zachodu i swojskiej, polskiej. A może jest tak, jak mówi, Jarosław Klejnocki w wywiadzie przeprowadzonym przez Radka Wiśniewskiego, że życie jest ważniejsze od literatury? A może najważniejsza jest miłość? Niech pretekstem do rozmyślań o niej staną się rozważania o książce Amor Curiosus. Szkice o osobliwych tematach dawnej poezji erotycznej.

Do tego recenzje, felietony, no i jak zwykle coś dla wzrokowców – malarstwo Piotra Króla (rozmowę z nim opublikowaliśmy rok temu). Czytajcie więc, komentujcie, bądźcie z nami i kochajcie nas, jak i my was kochamy.

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.