W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Ależ ten maj i czerwiec są intensywne… Dla ekipy Salonu Literackiego, jak co roku, zaczęło się od warsztatów Pomost, a potem już poszło – finał I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Bez-KRESY” udział w Targach Książki nad Odrą, Festiwal im. Miśka z Męcińskiej, no i wreszcie premiery dwóch nowych książek – albumu fotograficzno-poetyckiego 44 odbicia Warszawy Pawła Łęczuka i Krzysztofa Micha oraz nowego tomiku w Serii Wydawniczej SL, debiutu Anity Katarzyny Wiśniewskiej, Oddawanie zimna. O regularnych spacerach literackich i warsztatach nawet już nie wspominam. 

Z pewną tęsknotą zaczynam myśleć o wakacjach –o choćby chwili błogiego lenistwa, zapatrzeniu się na chmury lub na wodę, zamyśleniu. Bez tych zamyśleń i zapatrzeń nie będzie ani poezji, ani prozy, może nawet najbardziej codzienna codzienność potrzebuje tych momentów zatrzymania. Więc zagapmy się, zapomnijmy o pośpiechu. I zbierajmy siły na intensywną jesień. 

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.