W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Czerwiec… Ciepło rozleniwia, wszystko już kojarzy się z wakacjami, zwłaszcza tuż po długim weekendzie. Lipy i jaśminy pachną, ale my jeszcze nie ogłaszamy końca roku szkolnego i proponujemy, jak co miesiąc, solidną porcję tekstów. Wprawdzie Jerzy Alski o tymże końcu nieśmiało przebąkuje, ale i tak serwuje nam rozważania zatrącające nawet o fizykę.

Nie zapominamy, że trwa Rok Conrada – Karol Samsel specjalnie dla nas pisze o Conradzie w świecie ponowoczesnym. Sławomir Płatek wraca do filmu Jarmuscha Paterson i przypomina, że poeta powinien czasem posłuchać dobrej rady, a Marcin Kleinszmidt szepcze nam o marketingu w światku poetyckim (szeptanym, oczywiście). Leszek Żuliński z nostalgią wybiera się na zjazd absolwentów. A kobiety recenzują - Aleksandra Nizioł wspomnieniową książkę Moniki Sznajderman Fałszerze pieprzu, Anna Mochalska Krąg Jerzego Plutowicza, Jolanta Nawrot Danke Dominiki Dyminskiej. Co jeszcze? Jak zwykle – poezja, coś do posłuchania i do pooglądania. Zresztą sprawdźcie sami. A my, kierując się przytoczonym w tytule przysłowiem, pracujemy pilnie i szykujemy dla was specjalny numer wakacyjny.

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.