W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

W środku Starej Oliwy (historyczna dzielnica Gdańska) Stefan Chwin spotkał się ze swoimi czytelnikami i wielbicielami. Opowiadał między innymi o kulisach powstawania jego książek - skąd czerpie inspiracje i w jaki sposób obserwuje rzeczywistość. Najciekawsze były jednak rozmowy o powojennej historii Gdańska - gość spotkania dotarł do projektów zagospodarowania miasta sprzed jego powojennej odbudowy. Gdańsk miał wyglądać zupełnie inaczej niż wygląda. Opowiadał też sporo o relacjach polsko-niemieckich.

Słuchacze zwrócili uwagę na szczególną cechę Chwina - umiejętność pokazywania rzeczy z nowych punktów widzenia, odkrywania ich ponownie, skłonność do rozbijania mitów i stereotypowych wizji nie tylko historii, ale przede wszystkim stosunków między ludźmi.

Na spotkaniu zjawiło się prawie pięćdziesiąt osób. Warzywniak był pełen. To pierwsza z cyklu imprez literackich w galerii działającej od roku. Planowany jest szereg spotkań z poetami z całej Polski. Pierwsze z nich już 25 marca, kolejne - w trzecie niedziele kolejnych miesięcy. Galeria organizuje także wernisaże i inne wystawy, warsztaty twórczości plastycznej, imprezy okazjonalne.

Sławomir Płatek

Strona organizatora

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.