W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

W deszczowy i zimny wieczór ponad pięćdziesiąt osób z Kędzierzyna-Koźla oraz innych części Polski spotkało się na artystycznym wieczorze w kozielskiej bibliotece. Najważniejszym punktem programu była prezentacja wierszy Izabeli Wageman – tych z tomiku „W oszukiwaniu snu” i najnowszych. Utwory były czytane na zmianę przez autorkę i lokalną poetkę – Annę Tlałkę, z dwiema przerwami, podczas których wystąpiła z recitalem Anna Jelinek z towarzyszeniem Dariusza Czarnego (gitarzysty zespołu Stare Dobre Małżeństwo).

Zadziwiająco liczna publiczność została wprowadzona w atmosferę wieczoru przez Sławomira Płatka, który jednocześnie przybliżył postać Izabeli Wageman i specyfikę jej twórczości. Zadbano też o stworzenie odpowiedniej oprawy plastycznej poetyckiej prezentacji.

Spotkanie w opinii widzów było bardzo udane. Była to część cyklu promującego debiutancki zbiór wierszy Izabeli Wageman, wydanego w Serii Salonu Literackiego. Mamy też nadzieję, że będzie to zarazem początek całej serii spotkań poetyckich w bibliotece w Koźlu.

Sławomir Płatek
Zdjęcia Arek Łuszczyk

 

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.