W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Wyjątkowo duża publiczność spotkała się w Dworku Sierakowskich z Leszkiem Engelkingiem szesnastego marca. Cykl „Wiersze na piętrze” organizowany przez Krzysztofa Kuczkowskiego przyciąga ciekawe nazwiska ze świata poezji i ciekawą, świadomą publiczność. Było to widoczne zwłaszcza po zaangażowanej dyskusji (nieczęste zjawisko) przeciągającej się jeszcze długo po zakończeniu oficjalnej części wieczoru.

Engelking przeczytał kilkanaście wierszy ze swojego najnowszego (szóstego) zbioru „Muzeum dzieciństwa”. Tomik jest specyficzny – utwory kończą się krótkim, obcojęzycznym fragmentem, nadającym nowe cechy każdemu z nich. Są to cytaty z zaczerpnięte różnych źródeł lub (jak sam autor przyznał) spreparowane na potrzeby książki. To także był jeden z tematów dyskusji – czy literatura ma mówić prawdę i czy może. Rozmawiano także o płynnych granicach między epokami i o sztuce tłumaczenia.

Są już plany kolejnych spotkań. Tomik Engelkinga ukazał się w serii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu pod redakcją Natalii Słomińskiej. Zawiera 77 wierszy.

Tekst i zdjęcie: Sławomir Płatek

 

 

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.