W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

W sobotę 8 października w Miastku, w nowym Centrum Informacji Turystycznej (ul. Dworcowa 29) zaprezentujemy naszą najnowszą książkę – Almanach Warsztatów Literackich „Pomost”. Silna ekipa warsztatowa z towarzyszeniem miejscowego zespołu wokalnego przedstawi wybrane teksty z almanachu. Zapraszamy o godzinie 16.

W kolejnym, trzecim już, almanachu „Pomost” prezentujemy Państwu plon naszych warsztatów poetyckich. Trzeci raz, więc chyba można już mówić o tradycji, na początku maja w gościnnym gospodarstwie agroturystycznym „Gacówka” na pięknej Ziemi Miasteckiej spotkali się poeci, żeby rozwijać swoje umiejętności, ćwiczyć się w trudnej sztuce oswajania słów. W tym roku po raz pierwszy odbyło się to pod szyldem Stowarzyszenia Salon Literacki (zarejestrowanego we wrześniu 2010 r.).

Głównym prowadzącym był w tym roku znakomity krytyk i poeta z Warszawy, autor bardzo wielu książek, zarówno krytycznoliterackich, jak i poetyckich, Leszek Żuliński. Wspierali go Dorota Ryst i Sławomir Płatek. Uczestnicy, poza dwiema miastecczankami, zjechali się ze wszystkich stron – z Trójmiasta, Częstochowy, Słupska, Koszalina, Kędzierzyna-Koźla, Ostrowi Mazowieckiej, Warszawy. Warsztaty i powstający po nich almanach są pięknym przykładem współpracy organizacji pozarządowej, jaka jest Stowarzyszenie Salon Literacki, z miejscowymi władzami – od początku spotkaliśmy się w Miastku z ciepłym przyjęciem i wsparciem, również finansowym, dla naszej inicjatywy. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne warsztaty w Turowie, w maju 2012 roku.

Dorota Ryst

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.