W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Porozumienia Sierpniowe widziane z perspektywy 2011 roku. Do tego perspektywy artystycznej. Taka była idea akcji przeprowadzonej w centrum Gdańska 3 września i zatytułowanej „Bez cenzury”. Czasy się zmieniły, formy manifestacji również. Na rolce szarego papieru każdy uczestnik mógł napisać zaimprowizowany lub przyniesiony wcześniej tekst literacki - albo nieliteracki. Tematyka z założenia obracała się wokół pojęć „solidarność”, „cenzura”, „wolność” itd. Efekty, zarówno artystyczne jak i ideologiczne były różne. To jednak tylko umacniało wrażenie, że czasy zmieniły się definitywnie. Środki ekspresji, różnorodność, żartobliwy przekaz, skupienie na tu i teraz. Historia była może tylko pretekstem do zbadania możliwości naszego czasu.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wspólnota Gdańska, widać też było zaangażowaną współpracę mediów i innych instytucji kulturalnych, choć - co dziwne - wygląda na to, że nasza relacja jest pierwszą, jaka pojawiła się w internecie (poza jednym zbiorem zdjęć). Można jednak przypuszczać, że wydarzenie nie pozostało niezauważone, radio, telewizja i samo miejsce - pod pomnikiem Heweliusza - to gwarancja rozgłosu.

Spośród autorów związanych z naszym portalem oprócz piszącego tę relację była też Karolina Odrosek. Łącznie pojawiło się około 30 osób, plus spora liczba obserwatorów. Łącznie z after party zrobiła się całkiem spora impreza, której kontynuacją ma być licytacja prac powstałych na happeningu. Środki będą przeznaczone na cele społeczne.

Sławomir Płatek

 

 

After party (fot. Sławomir Płatek)

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.