W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Szybka impreza. Tak chyba można by podsumować wydarzenia z Gorzowa Wielkopolskiego. Pomimo, że warsztaty odbywały się w pozornie spokojnym tempie.

Joanna Mueller i Roman Honet w obszernych pomieszczeniach klubu „Magnat”, w niedalekim sąsiedztwie wazy „unijnego” krupniku, michy szczypiorku i dzbanka mleka prowadzili zajęcia z podstaw pisania wierszy. Interesujący (zwłaszcza dla mnie) był panel w drugim dniu poświęcony pismom literackim. Honet jako wieloletni wydawca i obserwator rynku miał sporo ciekawych spostrzeżeń, tym bardziej intrygujących, że często pokrywały się z moimi. A to o tyle istotne, że w końcu jesteśmy pismem literackim. Myślę, że z warsztatów wszyscy zainteresowani nimi byli zadowoleni. Z pomocą Pawła Łęczuka wyjaśniono także teoretyczną stronę slamowania. Jak ta teoria przełożyła się na praktykę, można było zobaczyć już po paru godzinach.

Jeśli uznać, że zarówno turniej jednego wiersza, jak i slam były częścią warsztatów, to okazały się się użyteczne. Turniej był bowiem turniejowy, a slam - slamowy. Różnice zarysowały się dość ostro, nie tylko w sposobie organizacji zawodów. Inne też były wiersze (a czasem... niezupełnie wiersze), atmosfera i po prostu istota rzeczy. Dobrze, te zjawiska nie powinny się mieszać, a jeśli ktoś widział je pierwszy raz, to ma prawdopodobnie prawidłowy obraz. (Parę zdań o slamach i turniejach jednego wiersza pisaliśmy już pod tymi linkami SLAM i TJW)

Impreza była głównie spotkaniem lokalnym. Podobno w zeszłych latach skład był bardziej kolorowy, ale mimo wszystko i tym razem poza piszącym to człowiekem z Gdańska byli też z Warszawy, Kalisza, Bielska Białej, Łodzi, zapomniałem o czymś?

Ponieważ (jak twierdzą miejscowi) wszystkich to dziwi, zresztą sam byłem zdziwiony, potwierdzam: tak, w Gorzowie Wielkopolskim jeżdżą tramwaje.

Tekst i zdjęcia: Sławomir Płatek

 


 

Paweł Łęczuk podczas TJW

 

Jury TJW oraz pies z kulawym sercem

 

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.