W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Między 17 a 20 maja w Poznaniu odbył się ogólnopolski festiwal „Poznań Poetów”. Organizatorem było Centrum Kultury Zamek, udział wzięli wykładowcy Uniwersytetu Poznańskiego i poeci z całej Polski. Oni też wraz ze studentami stanowili trzon publiczności.

W programie festiwalu znalazły się spotkania autorskie (m. in. Reiner Kunze, Marcin Świetlicki, Bohdan Zadura, Edward Pasewicz, Adam Zagajewski), wizyty poetów i krytyków w szkołach, slam polsko-czeski a także rozstrzygnięcie konkursu im. Klemensa Janickiego, w którym zwyciężył Tomasz Bąk. Portal Salon Literacki reprezentował Sławomir Płatek

Przez cały program festiwalu przewinęło się jednak znacznie więcej poetów o bardziej i mniej znanych nazwiskach. Każdy z nich mógł zaprezentować jakiś wycinek swojej twórczości, byli uważnie obserwowani przez krytyków i studentów. Nie było niestety miejsca, w którym można byłoby nabyć książki uczestników festiwalu, prezentowały się jedynie dwie księgarnie.

Festiwalowi towarzyszyły koncerty, mecz między poetami i krytykami oraz inne drobniejsze wydarzenia. Nieoficjalnym centrum spotkań stał się klub Meskalina w centrum Poznania.

Impreza jest organizowana co dwa lata.

Tekst i zdjęcia: Sławomir Płatek

 

 

Spotkanie z Reinerem Kunze

 

Rozstrzygnięcie konkursu im. Klemensa Janickiego

 

Spotkanie autorskie pod namiotem, dziedziniec CK Zamek

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.