W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Jeżeli wieczór autorski, na który wstęp ma właściwie każdy, może zyskać miano „intymnego”, to takim był środowe (2 marca 2011) spotkanie poetyckie z Patrykiem Dziczkiem. Nie tylko ze względu na kameralny charakter tego wydarzenia. „Polowanie na malinowy śnieg”, to „cichy” debiut – przemyślany i naturalny. Klimat pierwszego tomiku młodego poety, udzielił się tego wieczoru i miejscu, i publiczności.

Tym, co decyduje o wartości spotkań autorskich wszelkiego typu jest rozmowa. Rozmowa wierszem, rozmowa z prowadzącym i przybyłymi na wieczór. Widać było, że Patryk Dziczek zna wartość takiego kontaktu. Wieczór sprawnie poprowadził Dawid Majer, zadając autorowi pytania „różne, różniste”. Miejscami bywało poważnie, miejscami wręcz odwrotnie. Całość wypadła bardzo naturalnie i przekonująco, głównie dzięki ożywionej dyskusji z publicznością. Cafe „Fikcja” zresztą sprzyja tego typu wydarzeniom, zadbano o atmosferę i o to, aby nic nie zakłóciło jego przebiegu. O dzieciństwie, inspiracji, o chwilach tych większych i mniejszych, ale nie mniej ważnych, o marzeniach tych spełnionych i nie, Patryk Dziczek opowiada w sposób wdzięczny. I w „Polowaniu”, i na żywo.

Wieczór odbył się w ramach cyklu „Akcja Literacka Wrzeszcz!”, który ma na celu ożywić życie literackie w trójmieście poprzez comiesięczne spotkania autorskie.

Alicja Dymowska

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.