W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Protokół z posiedzenia Jury I Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza im. Kamili Stabach i Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o „Złote Pióro Burmistrza Miasta Mławy”
Dnia 21 sierpnia 2014 roku
Jury I Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza im. Kamili Stabach w składzie:

Karol Samsel – przewodniczący
Jarosław Trześniewski-Kwiecień
Łukasz Lipka – sekretarz
na posiedzeniu w dniu 21 sierpnia 2014 roku w Mławie stwierdziło:
Na konkurs wpłynęło ogółem 98 zestawów wierszy, z czego w kategorii KS - 80 zestawów, a w kategorii ZP - 18 zestawów. Wszystkie spełniały warunki konkursu.

Po rzeczowej dyskusji i analizie Jury I Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza im. Kamili Stabach wyłoniło laureatów. Wskazano godła, które uzyskały najwyższe notowania u jurorów w kategorii KS – kolejno: „ACER”, „Tarabuk” i „Mikser Marzy”. Wyróżnienia zdobyli: „Konfrater”, „kos”, „Kre-ol”, „Chrystus miasta”, „O’Connor”, ”człowiek z dwunastoma bliznami””mars_volta”, . Ponadto Jury zauważyło: „Barwy lasu”, „Echa w Pompejach”, „Terminator”, „Wizyta z urzędu”, : „Czerwona herbata”, „very zły”, „losołamacz”, „Fames”, „PEN-Club”, , „aster”.
Po otwarciu godła Jury stwierdziło, że dwa drugie miejsca ex aequo zdobyli: Jan Stanisław Kiczor z Warszawy (godło „Tarabuk”) za wiersz pt. Korespondencja oraz Marcin Miksza z Warszawy (godło „Mikser Marzy”) za wiersz pt. Grabki, łopatki, śmiech. Pierwsze miejsce zdobyła Magdalena Cybulska z Łodzi (godło „ACER”) za wiersz pt. Sierpień – sprawy ostateczne.
Wyróżnienia zdobyli: Czesław Markiewicz z Zielonej Góry (godło: „Konfrater”), Kacper Płusa z Pabianic (godło: „Chrystus miasta”), Paweł Podlipniak z Radomia (godło: „mars_volta”), Marcin Sztelak z Wrocławia (godło: Kre-ol), Adam Bolesław Wierzbicki z Lubska („Człowiek z dwunastoma bliznami”), Katarzyna Szepelak z Krosna („Kos”).
Zauważono ponadto: Piotra Zemanka z Bielska-Białej („PEN-Club”), Oliwię Betcher z Wrocławia („Całun”), Wojciecha Hieronymusa Borkowskiego z Olsztyna („Wizyta z urzędu”),Bartosza Konstrata z Warszawy (godło: „O’Connor”), Tomasza Kowalczyka z Lublina („czerwona herbata”), Grzegorza Kielara z Tarnowskich Gór („aster”), Zbigniewa Witosławskiego („losołamacz”), Patryka Nadolnego ze Stargardu Szczecińskiego („Terminator”), Radosława Sobotkę z Ostrołęki („very zły”), Juliusza Rafelda z Bydgoszczy („Echa w Pompejach”), Bogdana Nowickiego ze Świętochłowic („Barwy lasu”), Agnieszkę Kostuch z Trzebini („Fames”).

Po rzeczowej dyskusji i analizie Jury Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o „Złote Pióro Burmistrza Miasta Mławy” wyłoniło laureatów. Wskazano godła, które uzyskały najwyższe notowania u jurorów w kategorii ZP – kolejno: „Terminator”, „kardamon”, „Chrystus miasta”.
Wyróżnienia zdobyli: „awdaniec”, „Echa w Pompejach”, „Wiśniowy sad” i „Amfiteatr cieni”.
Po otwarciu godła Jury stwierdziło, że nagrodę Złotego Pióra zdobył Patryk Nadolny ze Stargardu Szczecińskiego, drugie miejsce zaś – ex aequo Mariola Kruszewska z Mińska Mazowieckiego i Kacper Płusa z Pabianic.
Wyróżnienia zdobyli: Anna Barbara Czuraj-Struzik z Działdowa, Juliusz Rafeld z Bydgoszczy, Bogdan Nowicki ze Świętochłowic i Anna Piliszewska z Wieliczki.

Jury rozdzieliło nagrody następująco:
w kategorii KS - I nagroda - 300 zł, II nagroda po 100 złotych, wyróżnienia – druk w almanachu pokonkursowym .
W kategorii ZP Złote Pióro i nagroda- 300 złotych, II nagroda – nagrody rzeczowe( albumy) i wyróżnienia – druk w almanachu pokonkursowym.

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.