W najnowszym numerze...

×

Ostrzeżenie

JFile::read: Nie można otworzyć pliku: http://spacery.salonliteracki.pl/wydarzenia/feed/.
×

Wiadomość

Failed loading XML...

Do udziału w konkursie nadesłano 168 zestawów wierszy. Jury w składzie: prof. zw. dr hab. Marian Kisiel, dr Katarzyna Niesporek oraz dr Paweł Sarna dopuściło do finału konkursu wiersze twórców posługujących się godłami: DZIKI TANIEC LIŚCI, HISTORIA NASENNA, KAPITALNY, SALA SAMOTNOŚCI, WODEWIL, ŻEPIŁA, PHANTOM oraz LEŚNA CHATKA. Ze względu na nieobecność autora posługującego się godłem ŻEPIŁA, walka o Złote Cygaro rozegrała się pomiędzy pozostałą siódemką (formuła konkursu zakłada, że każdy z twórców musi zaprezentować wiersz przed zebraną publicznością).

Po prezentacji wierszy, jury przyznało nagrody i wyróżnienia, podkreślając, że poziom zaprezentowanych utworów był niezwykle wysoki:
I miejsce - Natalia Zalesińska (DZIKI TANIEC LIŚCI)
II miejsce - Karol Graczyk (WODEWIL)
III miejsce - Mirosław Puszczykowski (LEŚNA CHATKA)

Wyróżnienia:
Piotr Piątek (HISTORIA NASENNA)
Rafał Kasprzyk (KAPITALNY)
Adam Wierzbicki (SALA SAMOTNOŚCI)
Piotr Zemanek (PHANTOM)
Nagroda publiczności – „wielka tyta maszketów” trafiła do Rafała Kasprzyka.
Jak co roku, swoją nagrodę przyznała również prof. Grażyna Barbara Szewczyk, córka Wilhelma Szewczyka. Wyróżnienie to trafiło do Eweliny Kuśki z Jastrzębia Zdroju, posługującej się godłem LIMBURGER

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.