W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...
Małgorzata Skałbania

Małgorzata Skałbania (ur. 1965) – ukończyła studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. Odbyła staż w Christelijke Academie voor Beeldende Kunsten w Kampen, w Holandii na Wydziale Malarstwa i Performansu. Pracuje jako tapicer w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Jest również poetką – wydała 3 książki poetyckie, publikowała w almanachach pokonkursowych w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, w „Twórczości”, „Akcencie”, „Fundacji Karpowicza”, „Latarni Morskiej”; „Indiana Voice”, „Deltona High School Book Reviews”, „RALPH The Review of Arts, Literature, Philosophy and the Humanities” w San Diego, włoskim „Lotus Eater”.

Prace plastyczne wystawiała w Polsce i za granicą. Jej rysunki oraz obrazy są w zbiorach prywatnych w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych. Usunięta ze ZPAP za długi składkowe. Samotnie wychowuje dwójkę dzieci.

 


 

Przestrzeń, która zdaje się zachodzić ogniem. Wszystko w niej wiruje, drży, pęka. Świat widziany oczami Małgorzaty Skałbani jest w nieustannym ruchu. Nie zakłada ram. Kolor pulsuje, jest pełen napięć, kontrasty budują duszną atmosferę. W tych obrazach wszystko zdaje się rozpadać. Z rozpadlin powstaje nowe. Mój zdecydowany faworyt tej prezentacji to olej na płótnie „Un momento bárbaro”. Polecam serdecznie.

Krzysztof Schodowski

 


 

Małgorzata Skałbania – galeria prac

 

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.