W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...
Izabela Wolska

Naprawdę Izabela Gwiazdowska – używa nazwiska rodowego jako pseudonimu artystycznego. Urodzona w 1982 roku w Szczecinie. Studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Obroniła dyplom z wypukłodruku u prof Andrzeja Załeckiego w 2006 roku.

Od 2005 roku związana jest z Międzynarodowymi Spotkaniami Artystów w Marianowie (organizowanymi przez prof. Andrzeja Tomczaka).

W malarstwie inspiruje się urodą przemijających struktur, przeżyciami wewnętrznymi, blaknięciem wspomnień, filozofią, psychologią i mistycyzmem. Poszukuje doskonałości w tym, co niedoskonałe, świadomie wprowadza element przypadku do procesu twórczego.

Niektóre wystawy indywidualne:

2008 – Wystawa malarstwa w klubie „Delta” w Szczecinie
2009 – „Introwersje” – wystawa malarstwa w Galerii Centrum w Kamiennej Górze
2011 – „Nieodparte” – wystawa malarstwa w Willi Lentza w Szczecinie
2011 – Wystawa malarstwa w MOK w Łodzi
2012 – Wystawa malarstwa w Muzeum Regionalnym w Szczecinku
2013 – Wystawa malarstwa w Miejskim Domu Kultury w Rybniku
2013 – Wystawa malarstwa w klubie muzycznym Morion w Szczecinie
2016 – Wystawa malarstwa w galerii Grafo+ w Szczecinie

Oprócz tego brała udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych i plenerach, m.in: Międzynarodowe Spotkania Artystów w Marianowie, wystawy Kolekcji Marianowskiej w Zamku Książąt Pomorskich, otwarcie galerii Zamek w Szczecinku – udział w wystawie inauguracyjnej, wystawa artystów szczecińskich w CreoClub w Szczecinie, Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne w Gludsted (Dania) wraz z wystawą poplenerową w Kunstcenter Silkeborg Bad.

 


 

Malarstwo Izy Wolskiej zatrzymuje się w pół drogi między realizmem a abstrakcją. To miejsce nie jest przystankiem. Zdaje się stacją docelową, przynajmniej na obecnym etapie jej twórczości. Wyrafinowana prostota podkreśla kunszt doboru barw, przenikania planów i form. Jej obrazy przywodzą na myśl niedoświetlone lub prześwietlone fotografie, na których można zauważyć więcej, niż na stuprocentowo skontrastowanych kadrach. Wszystko tutaj wydaje się poruszone, ulotne, jakby zatrzymane w fazie szkicu malarskiego. Jest w tym coś żywotnego, co zapada w pamięć.

Krzysztof Schodowski

 

 Izabela Wolska

 fot. Aleksandra Lis


 

Izabela Wolska – galeria prac

 

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.