W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...
Joanna Michalska

Joanna Michalska – rocznik '99. Kształci się w zawodzie grafika w kaliskim ZSTE. Kocha sztukę, neurobiologię i ludzi, przy czym nie zna się na żadnej z tych rzeczy. Rysuje właściwie od zawsze. Dotychczas największym jej osiągnięciem była mini wystawa na V Ogólnopolskim Festiwalu Poetyckim im. W. Karczewskiej w Kaliszu.

 


 

Na łamach kwietniowego numeru SL przedstawiam najmłodszą, jak do tej pory, szesnastoletnią autorkę – Joannę Michalską. Jej rysunki mają już w sobie pewną dojrzałość, a ich największą siłą jest wyobraźnia. Michalska ma świetną kreskę, jej wizje są odważne. Przedstawione postaci grają u niej pierwsze skrzypce, są przejmujące i – choć zdeformowane – niezwykle autentyczne, prawie realne.

Mimo młodego wieku, artystka ma swój własny, odrębny głos, a to w sztuce jest przecież najważniejsze. Mówi się, że każdy może nauczyć się rysować, nie każdy jednak potrafi poprzez linię i plamę wyrażać coś więcej: bogactwo osobowości. Joanna Michalska już to umie. Jestem ciekawy, dokąd zaprowadzi ją pasja, którą rysunek niewątpliwie jest.

Krzysztof Schodowski

 


 

Joanna Michalska – galeria prac

 

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.