W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, w dniach 1-3 października br. zaprasza na 8. edycję Festiwalu Poezji, w tym roku pod hasłem „K. I. Gałczyński w Sopocie”. Wydarzenia Festiwalowe będą się odbywać w Dworku Sierakowskich oraz przy Fontannie na molo w Sopocie. Każda edycja Festiwalu ma swoją specyfikę, swój temat szczególny. W tym roku jest nim „K. I. Gałczyński w Sopocie”. A więc nie zabraknie czytania poezji Gałczyńskiego, będą prace plastyczne zainspirowane jego wierszami, dyskusje o nim, o jego twórczości i odczytaniach dzieł autora „Niobe” przez współczesnych. Ponadto na tegorocznym Festiwalu nie zabraknie stałych punktów programu. Będą nimi m.in. rozwiązanie kolejnego, dziesiątego już, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. R. M. Rilkego oraz uhonorowanie laureatów Konkursu poetycko-plastycznego Wiersz+ w tym roku rozpisanego pod hasłem „Malujemy Gałczyńskiego. W 110. rocznicę urodzin Poety”.

„Festiwal Poezji w Sopocie jest świętem wszystkich tych, którzy wiersze piszą, i tych, którzy je czytają. Świętem poetów i czytelników poezji. Nadto tych, którzy o wierszach piszą i potrafią pięknie o nich mówić. I tych, którzy poezję „malują” i śpiewają. Proponujemy Państwu wystawy, koncerty, spotkania autorskie, rozmowy i dyskusje panelowe, premiery wydawnicze. Świata zmienić nie możemy, ale możemy sprawić, żeby był piękniejszy. Wszyscy. Wspólnie.”

Wstęp na wszystkie imprezy wolny!

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.