W najnowszym numerze...

×

Wiadomość

Failed loading XML...

Moment między świętami i nowym rokiem to chwila, która aż się prosi o podsumowanie roku. W pierwszej kolejności chcielibyśmy podziękować Wam, czytelnikom za to, że z nami jesteście. Nic nie sprawia większej radości niż poczucie sensu, a takie poczucie jest prostym wynikiem faktu, że czytacie to, co piszemy. Niektóre artykuły mają powyżej 2 tys. odsłon, ta liczba stale rośnie.

Chcemy także podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wypełnienia serwisu treścią. Są to autorzy artykułów na portalu, rozmówcy na forum, blogerzy prowadzący swoje blogi. To jednak nie koniec, gdyż wiele zawdzięczamy tym, którzy pomagali w prowadzeniu imprez, w obsłudze informatycznej, tworzyli oprawę graficzną, pomagali redagować i składać książki oraz w wielu innych drobiazgach. Nie można pominąć członków stowarzyszenia, którzy po prostu płacą składki - rzecz niebagatelna. Zaangażowanych w nasze działania było w tym roku kilkadziesiąt osób. Dziękujemy.

Co udało się zrealizować?

- wydaliśmy dwie książki autorskie, ebooka i dwa almanachy. Niestety dysponowaliśmy mniejszymi środkami niż rok temu, ale staramy się obecnie o dofinansowania.

- przeprowadziliśmy warsztaty Pomost oraz promocję powarsztatowego almanachu we współpracy z gminą Miastko.

- odwiedziliśmy na zaproszenie organizatorów kilka festiwali literackich, spisaliśmy relacje.

- stworzyliśmy i przeprowadziliśmy własny festiwal Praski Slalom Poetycki.

- reaktywowaliśmy konkurs Prawy Brzeg i daliśmy mu nową moc.

- we współpracy z lokalnymi instytucjami przeprowadziliśmy kilkadziesiąt spotkań autorskich z różnymi pisarzami, lekcje poetyckie, lokalne warsztaty.

- uruchomiliśmy inicjatywy Miasto Portowe i Szum Liryczny.

- otrzymaliśmy od wydawców i autorów kilkadziesiąt książek, z których część zrecenzowaliśmy.

- umieściliśmy poza tym około dwustu nowych artykułów na portalu.

- rozbudowaliśmy portal o opcję komentarzy sprzężoną z facebookiem.

Jakie mamy plany na 2013?

Przede wszystkim chcielibyśmy znacznie poszerzyć działalność wydawniczą. Będzie to zależało od tego, czy uda się pozyskać fundusze, ale intensywnie nad tym pracujemy. Zdecydowanie dążymy też do zacieśnienia i usprawnienia współpracy z instytucjami, z którymi już teraz działamy. Mamy w planie kolejną edycję warsztatów Pomost, konkursu Prawy Brzeg, chcemy też kontynuować Praski Slalom Poetycki. O kilku rzeczach za wcześnie mówić - niech będą niespodziankami.

Zostańcie z nami, polecajcie nas. Nie zwalniamy tempa. Życzymy Wam, czytelnikom bardzo udanego 2013 roku i samych pozytywnych zdarzeń. Do zobaczenia.

 

Aktualny numer - Strona główna

Powrót do poprzedniej strony


© 2010-2019 Stowarzyszenie Salon Literacki.
Kopiowanie treści zawartych w serwisie wyłącznie za zgodą Redakcji i podaniem źródła pod cytowanym fragmentem, w przypadku portali internetowych - linkiem do serwisu salonliteracki.pl.