Praski Slalom Poetycki
Witryna Internetowej Gazety Kulturalnej „Salon Literacki”

Spotkanie z Michałem Cichym – 22 czerwca 2017

Zapraszamy na nietypowe spotkanie w ramach Praskiego Slalomu Poetyckiego. 22 czerwca w Long Barze (Wileńska 23) będziemy gościć Michała Cichego. Autora książek z pogranicza prozy i poezji – „Zawsze jest dzisiaj” (2014) i „Pozwól rzece płynąć” (2017). Jak sam mówi o sobie, jest „jedynym mieszkańcem Warszawy, który się nie spieszy”.

Tradycyjnie zapraszamy do udziału w Turnieju Jednego Wiersza – właściciele LongBaru fundują nagrodę, a Stowarzyszenie Salon Literacki wyróżnienia!


Michał Cichy urodził się w 1967 roku w Warszawie. Studiował historię i historię sztuki. Pracował w „Gazecie Wyborczej”, w jury Nagrody Literackiej Nike i dla Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie. Mieszka na Ochocie. Jego książka, „Zawsze jest dzisiaj” (2014) otrzymała nominację do Nagrody Conrada oraz zdobyła Nagrodę Literacką Gdynia.

W „Pozwól rzece płynąć” Michał Cichy znów wyrusza w podróż po najbliższej okolicy i obserwując drzewa, ludzi i niebo, układa osobistą mitologię codzienności. Przemierza Ochotę, by odkryć w niej „cały świat”, swoją wioskę w mieście, indywidualny raj. Raj to na miarę człowieka, czasami niedoskonały, czasami porażający obojętnością, zawsze bliski, ale czasem zdumiewający na nowo. Ten sześciomiesięczny spacer od zimy do lata jest także swoistym traktatem o postrzeganiu, otwieraniu się na codzienność, stawaniu się jej częścią. To także książka o miłości, pokorze, a przede wszystkim zgodzie na los.
(Wydawnictwo „Czarne”)

Tagi: , ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.