Regulamin

Blogosfera Salonu Literackiego.

 1. Użytkownik bloga zakładając go potwierdza, że zapoznał się z niniejszym regulaminem.
 2. Gorąco zapraszamy zarówno użytkowników zarejestrowanych w Salonie Literackim, jak i nie współpracujących dotąd z nami.
 3. W blogosferze Salonu Literackiego mile widziane są tradycyjne blogi o charakterze internetowego pamiętnika lub poświęcone zagadnieniom bardzo szeroko pojętej kultury (muzyka, literatura, film, podróżnictwo, komentarze do wydarzeń, decoupage, feng shui, etc.). Prosimy nie zakładać blogów poświęconych otwarcie tematyce pozakulturowej (np. rankingi cen części samochodowych). Treści kontrowersyjne są mile widziane, treści obraźliwe – zakazane. Redakcja ingeruje w blogosferę w stopniu absolutnie minimalnym i stara się rozstrzygać wątpliwości na korzyść użytkowników.
 4. Użytkownik ma obowiązek przynajmniej raz na trzy miesiące opublikować wpis na swoim blogu (nowy wpis, nie tylko komentarze). W innym wypadku blog zostanie usunięty.
 5. Osoba umieszczająca swoją fotografię na blogu, jednocześnie oświadcza, że wyraża zgodę na publikację swojego wizerunku w internecie.
 6. Użytkownik bloga ponosi pełną odpowiedzialność za treści, jakie w nim umieszcza.
 7. Podpis w blogu powinien być imieniem i nazwiskiem – nie używamy pseudonimów. Są natomiast dopuszczone w loginie, podpis i login nie są tym samym i ustala się je w innych miejscach. Po założeniu bloga wchodzimy w kokpit, po lewej stronie znajdujemy menu „użytkownicy” (między „wtyczkami” i „narzędziami”), wybieramy opcję „twój profil”, a następnie wpisujemy w oznaczone pola imię i nazwisko. Wpisujemy także pseudonim, a następnie w opcjach poniżej („przedstawiaj mnie jako”) wybieramy opcję z imieniem i nazwiskiem. To proste, spróbuj 🙂
 8. Blog jest usuwany przez administratora na życzenie użytkownika po upływie tygodnia od zgłoszenia takiego życzenia.
 9. Niedozwolone jest zamieszczanie na blogach materiałów niezgodnych z prawem.
 10. Redakcja Salonu Literackiego ma prawo do zamieszczania reklam w neutralnych polach bloga. Użytkownik może zamieszczać reklamy (w tym polecać inne strony internetowe) jedynie za zgodą redakcji (nie dotyczy to specjalnego menu z polecanymi stronami)
 11. Użytkownik bloga nie może umieszczać na nim materiałów mogących spowodować destabilizację społeczności forum, portalu i blogosfery Salonu Literackiego. Uwagi o problemach i krytykę działań redakcji prosimy wysyłać prywatnymi wiadomościami na adres admin@salonliteracki.pl lub poprzez formularz kontaktowy. Za konstruktywne uwagi z góry dziękujemy. Dotyczy to także sporów z administracją i innymi użytkownikami.
 12. Redakcja i moderatorzy nie ingerują w treść notatek na blogach. W uzasadnionych wypadkach autor otrzymuje upomnienie z powodu określonych wpisów. Nieuwzględnianie upomnień prowadzi do likwidacji bloga
 13. We wszystkich sprawach spornych ostateczne decyzje podejmuje redakcja Salonu Literackiego na podstawie swojej oceny faktów.
 14. Użytkownik ma prawo do rezygnacji z bloga w każdym czasie i likwidacji go. Redakcja ma jednak prawo do wykorzystywania cytatów z bloga (z podaniem źródła). Cytaty nie są usuwane wraz z blogiem.
 15. Redakcja zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu.
 16. Prowadzenie bloga jest bezpłatne. Domena i serwer, z których korzystasz są prywatną własnością i są opłacane z prywatnych pieniędzy właściciela. Jeśli chcesz wyrazić docenianie dla naszej pracy, możesz wesprzeć nas przelewając na konto
  53 2490 0005 0000 4500 6202 7723
  dowolną kwotę tytułem „zrzuta na serwer”. Z góry dziękujemy.